Knihy

Malý pražský erotikon

Tento příběh je určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy.

Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji, než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama.

MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.

Moje poznámka

Devět měsíců jsem seděl zavřený ve své kanceláři divadla a s radostí psal příběh postav, na které jsem už dlouho myslel a těšil se, že je budu moct představit čtenářům. Tato knížka je, jak patrno z názvu, příspěvkem k žánru erotické literatury. Ale zároveň se tomu žánru poměrně zásadně vymyká. Nesnažil jsem se o sexuálně dráždivý text. Chtěl jsem především vyprávět o lásce a její osudovosti. Jsem totiž vlastně romantik. Žádný dobrodružný erotoman. A tak jsem napsal takový domácí, rodinný erotikon. O erotice, ke které přistupujeme v domácích papučích. Vím, že to zní trochu směšně. Ale takové všechny pozoruhodné erotické příběhy podle mě jsou. Trochu směšné. A pokud jde o skutečnou lásku, i trochu smutné. Budu šťastný, pokud se čtenáři budou při čtení smát a zároveň si oblíbí postavy natolik, že je jejich příběh dojme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Lucia 23 února, 2023

Dobry den Patrik, prave som docitala Vasu knizku a neskutocne ma vsetky bavia:)
Prevazne k Vianociam ich kupujem sestre,maminke a tete.
Podotykam,ze uz aj svokra(tchyne) dostala 😀
Verim, ze budete nadalej pisat.

Majte pekny den
Lucia

Robert 27 ledna, 2023

Dobrý den ,Patriku. Včera jsem dočetl Vaší knihu jedním dechem. . Zamáčkl jsem slzu i vyprskl smíchy. 😀 . Moc pěkné a pohodové počtení. Moc díky. Mějte se fajn. Robert

Luboš 7 ledna, 2023

Dobrý den,
dočetl jsem Vaši knihu Malý pražský erotikon až k větě, že pokud mám chuť, mám Vám napsat. Normálně bych asi nepsal někomu, koho neznám, ale ještě pln dojmů si myslím, že si to reakci z mojí strany zaslouží. Obecný popis, že půjde o knížku o lásce, ve mně sice vyvolával obavu, jestli jsem si nevybral omylem něco pro ženy, ale hned úvodní stránky, resp. vlastně již úvodní věta mi potvrdila, že jsem vybral správně. Kniha byla opravdu skvělá a já Vám píši jen proto, abych Vám to mohl sdělit a poděkovat Vám za ni. Je-li na deskách knihy napsáno, že je to knížka, která rozesměje i dojme, je to mu opravdu tak. Nejsem úplně dojímací typ, ale u některých pasáží jsem se dojetí ani já ubránit nemohl. Knih čtu poměrně hodně a mohu zodpovědně říct, že tato kniha pro mě byla za poslední roky to nejlepší, co jsem přečetl. Díky za to.
Luboš

Klára Ryšavá 5 listopadu, 2022

Vážený pane Hartle, chci Vám poděkovat za poslední tři dny,kdy jsem mezi svou prací, péčí o děti, vařením, uklízením a venčením psa přelouskala Vaši knihu. A pak že nejde zastavit čas!

Katka B. 31 října, 2022

Dobrý den Patriku,
včera jsem dočetla Vaší knížku Malý pražský erotikon. Krásné a silné čtení od začátku až do konce, žádný čenorbílý svět jen život v pár jeho podobách.
Kapitola s holubem mě dostala :D.
Děkuji a těším se na další knížku.
Katka

Petromila 10 října, 2022

Brejdeeeen:-)! Prave jsem docetla Erotikon- děkuji za něj, byl SKVĚLÝ.!!! Pracuju hodně s lidma- takže vím, jak moc je to ze života :-D!!!
Manžel mi koupil všechny Vaše knihy, těším na další.
Výraz “splašená činčila” mne totálně rozsekal😂.
Moc Vás zdravím !!!
Petromila 🙌👍

Anna M. 26 července, 2022

Dočteno…a tak přemýšlím, jak moc se ten příběh liší od skutečného života? Nezáleží ani tak na rozdílnosti doby, ve které žijeme dnes, a té, která je promítnuta v knize. Osudy postav jsou z velké části zrcadlem reality a já, jako bych došla k uvědomění, jak je vše pomíjivé a jaké následky mají naše rozhodnutí, ať už ta špatná, nebo správná. Někdy vtipné, jindy dojemné, ale po celou dobu moc pěkné čtení. Ráda se ke knížce někdy vrátím, třeba až zestárnu jako hlavní postavy, budu mít na knihu zcela odlišný názor.

Petr 24 července, 2022

Sebral jsem knížku skoro – švagrové na chalupě. Nakonec jsme se o ní hádali se ženou.
Teď budu mít týden muka, abych jí nic neprozradil.
Víc se mi líbila ta část ze socialismu.
A nemůžu se zbavit myšlenky, zda tohle je jenom fikce, nebo je to obvyklý ‚standard‘.
A i když ta kapitola s Petrou v Itálii je trochu moc umělá, připomnělo mi to mou nejistotu dva týdny před svatbou. Já chtěl utéct do lesa na Šumavu….

P.S. jak mohla Adéla otěhotnět, když brala antikoncepci 😉

Jana Tomková 23 července, 2022

Milý Patriku,
knížku jsem si půjčila v knihovně. Musím přiznat, že jsem na čekala 2 měsíce. Ale fat to stálo za to. Moje první rekce byla – Ježiš to je na mě moc tlustý :-). Za 3 dny jsem dočetla a ukápla slza, že už to nepokračuje.
Moc děkuju za úžasný čtenářský zážitek a krásný příběh, který se čte opravdu jedním dechem.
Další Vaše knížky mám zamluvené v rezervaci a moc se těším:-)
Přeji krásný zbytek léta a spoustu nových myšlenek a inspirací pro další psaní.

Zuzana Neprášková 24 června, 2022

Vážený Patriku, právě jsem dočetla Vaši úžasnou knihu Malý pražský erotikon a chtěla jsem Vám moc poděkovat, díky Vašim knihám jsem se opět po dlouhých letech vrátila mezi čtenáře, přečetla jsem od Vás už 3knihy a už se těším na další. Na konci mi vždy bylo moc líto že už je konec…
Přeji pevné zdraví a hodně nápadů, abychom my čtenáři měli tak krásné čtení!

Zuzana

Jana Bublová 26 dubna, 2022

Vážený pane Patriku, zrovna jsem dočetla Vaši výše uvedenou knihu ( erotikon ). Co říci? Naprosto skvělé, geniální! Četla jsem neustále a potají? Proč potají? Nedovedla jsem si představit, že to bez ní vydržím i v práci! Ano, přiznávám se, četla jsem i v práci! Blbý na tom je, že v práci teď vůbec nestíhám. 🙂
Ale teď se to vrátí zpět k normálu. Než si přinesu další knihu?
Na konci knihy bylo napsáno, že Vám můžeme napsat. Tímto jsem Vás chtěla povzbudit k další práci.
Mějte se moc prima!
Jana

Anna Novotná 5 dubna, 2022

Vážený a milý pane Hartle, dnes jsem právě dočetla Váš Erotikon. Před týdnem pak Okamžiky štěstí. Obě knihy jsem přečetla jedním dechem. Moc za ně děkuji. Váš styl mi velmi vyhovuje, příběhy jsou tak skutečné a poutavé, že se od nich často nemohu odtrhnout. Čtu ve dne v noci. Není vypráno ani navařeno, pořád mě to táhne k Vašim příběhům. Díky! Už teď se těším na další Vaši knihu!
Anička

Hanka Hrtoňová 3 dubna, 2022

Zdravím Vás, mistře Patriku,
právě jsem dočetla Vaši knížku Malý pražský erotikon a na konci bylo napsáno, že Vám můžu napsat, tak toho využívám 🙂
Jsem totiž naprosto nadšená, je to skvělá knížka, moc jsem se pobavila a takto jsem se nezasmála už dlouho. Je to velice vtipně napsáno, chytlo mě to hned od první věty, četla jsem jedním dechem. Jste úžasný, jak dokážete popsat každodenní situace. Prostě za mě máte velikou jedničku s hvězdičkou !!!
Knížku mi půjčila kámoška a musím si sehnat Vaše další knížky, už teď se na ně moc těším 😉
I na filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel jsem v kině byla a ten byl také parádní, jen tak dále.
Manžel, když mě slyšel, jak se při čtení směju, tak říkal, že si ji musí také přečíst 🙂
Moc Vám děkuji a přeji spoustu inspirace pro další tvorbu. Jste jedinečný!
Krásný den přeji
Hanka

Marketa Kaslikova 27 března, 2022

Dnes jsem docetla vaši knížku Malý Pražský emotikony na dovolené na Kubě.Uzasne jsem se u ni bavila a zároveň i zrelaxovala.Vás smích i knihy jsou nakažlivé :o)) Děkuji za příjemnou společnost a těším se na další počteníčko,co mám od Vás doma.Marketa z Holomoca :o))

Pavel Tesárek 1 března, 2022

Zdravím, Patriku, Vaše knihy (četl jsem Nejlepší víkend, Prvok, Šampon, Tečka a Karel plus Malý pražský erotikon) jsou velmi zábavné, ale i silné a emotivní. je tam vlastně vše, co má být. Jako v životě. Je to velmi čtivé! Díky moc, že jsem se s Vašimi knihami rozesmál i dojal… Hezké dny, Pavel

Jarmila Šaldová 21 února, 2022

Pěkný den Vám přeji, knížky mám moc ráda a radši držím v ruce knížku než čtečku. Četla jsem od Vás knížku Nejlepší víkend, nebylo to špatné, ale jak se tam střídali čtyři páry měla jsem v tom trochu zmatek, vždy když jsem pokračovala ve čtení, musela jsem si to srovnat v hlavě, kteří ti lidé to jsou.
Zato teď mi půjčila kolegyně v práci knížku Malý pražský erotikon. Půjčila mi jí v pátek, měla jsem rozečtenou knížku,( moc ráda čtu knížky z 18.tého století), tak se mi do té Vaší moc nechtělo po té zkušenosti se zmatkem postav. Tak já v pátek dočetla tu svou a za víkend jsem přečetla ten Malý pražský erotikon, bylo to supr, mám moc ráda knížky u kterých se člověk odreaguje a dobře to dopadne. Mrzelo mi, že umřel Honza, ale tak to v životě chodí. Moc se mi knížka líbila a děkuji Vám za ní. Jarmila

Michaela Mudrochová 11 února, 2022

Boží knížka jako život sám. Skvělé čtení, kde byla prdel, ale také mne to chvílemi dost dojímalo. Tleskám a děkuji, mějte hezké dny, M.

Marek Mervart 6 ledna, 2022

Dobry den,
prave jsem docetl Vasi knizku Maly prazsky erotiko…za dva vecery 🙂 Pekna, ale jedine, co mi nesedelo byly pocity tech dvou malych slecen (Petra/Adela)..nezda se mi, ze by v jejich uvedenem veku 10-15 premyslely, jak to bylo v knizce..mam 15 letou dceru z Olmiku a myslim, ze to jeste par let pocka…..teda aspon doufam 🙂
Jinak drzim palce, pisete super! V knihovne uz Vase knizky nejsou, tak nejakou koupim, prectu a necham jim ji tam …at si poctou i jini!
Nejste srac a k tomu gratuluji dvojnasob! Mozna je to v Praze jednodussi nez nekde, kde by mne kazdy znal, ale i tak super zazitek! Drzim palce pro letosek, at je lepsi!

Eva Mašková 30 prosince, 2021

Vážený pane Hartle,teď jsem dočetla vaší knihu , Mal ý pražský erotikon.Úžasné čtení.Děkuji moc.
Za chvíli otevřu knihu 15 roků lásky.Už se moc těším.
Vaše čtenářka .

Vladimír 28 prosince, 2021

Skvělé čtení, je mi 72 let a moc jsem se pobavil. Už se těším na další Vaši knihu, seženu si všechny. Najednou mám pocit, že bych o moc přišel, kdybych to uz nestihl….👍👍👍

Vladislav Šafařík Kralovice 21 prosince, 2021

MISTŘE. Je mi 57 a do přečtení Vaší knihy, bych, použiji-li Vašeho oblíbeného bonmotu, NIKDY NEVĚŘIL, že beletrie může obsahovat, mimo jiné, mnoho cenných rad, jak na bolavou duši. Přeji Vám i mě, aby nám to dlouho vydrželo. Moc děkuju.

Ivetacek 6 prosince, 2021

Dobry den, kniha prave doctena a bylo to super poctenicko. Mam doma jedno miminko a jedno batole, zvirata, pul hektaru pozemku, takze jsem cely den v jednom kole, ale obcas …kdyz byla vyjimecna chvilka klidu…tak jsem ji rada stravila s touto knihou a ten pribeh me pohladil po dusi. Cetla jsem pomalu, ale jiste 🙂 Dekuji!

Jana Kučerová 5 prosince, 2021

Dobrý večer pane Hartl. Právě jsem dočetla Vaší knihu Malý pražský erotikon.
Pamatuji se na dobu kdy vyšla. Snad pokaždé, když jsem cestovala do Prahy (pracuji na Kladně), tak jí někdo četl buď v autobuse nebo v metru, či tramvaji. Sama jsem si udělala úsudek, že si jí taky přečtu, ale zatím se mi do erotického skákání za doprovodu televizního zrnění nechce. Za tento názor se omlouvám, ale vůbec jsem to nemyslela zle, jen jsem asi měla nějaké nudné intelektuální období .Vaše knížky jsem s velkým úspěchem kupovala zatím švagrové, která nad nimi jásala. No a pak jsem si přečetla Prvoka,Šampóna a… a už jsem v tom byla taky. Nicméně na erotikon jsem svůj názor nezměnila, protože, ano, protože jsem ho nečetla a tím pádem jsem byla úplně nevědomá, jak by řekl lecjaký filosof.
Takže už jsem dočetla a kniha je samozřejmě úplně, ale úplně jiná, hlubší ,veselá i smutná, a hlavně opravdu ze života. Bavil mě pohled mladých i starších, bavily mě životní kotrmelce i úlety, odpuštění, výhry i prohry. A protože jsem ve věku blíž k Martě (57),tak děkuji za to, jak jste jí napsal .Jako živočišnou ženu, která se chce líbit a milovat ,která chce žít a ne přežívat,která má svou úklidovou úchylku,ale která si uvědomuje, že žena má být na prvním místě hlavně žena (viz ty její krásné výstřihy,tam mám velké rezervy ).Knížka krásná a pod stromečkem už na mě bude čekat ta úplně nejnovější. Už se mooooc těším.
Děkuji za krásné chvíle u Vašich knížek

Eva Večeřová 21 října, 2021

Milý Patriku,
nejen že jsem právě dočetla tuto vaši knihu, která mě neskutečně nadchla, ale ještě jsem vás právě slyšela mluvit v Sama doma o tom, jak máte rád svoji ženu, pro kterou by pro vás nebyl problém i umřít…a tiše závidím. Cítím to stejně, jen bohužel nemám muže, který by také vyznával stejné hodnoty. Kdysi jsem se vdávala v kostele a manželský slib brala velice vážně a stejně jsme se po deseti letech rozvedli .-(. Po několika dalších nevydařených vztazích nabývám dojmu, že mi v tomto životě asi není souzeno být ve vztahu šťastná a najít toho, pro kterého bych byla ochotná zemřít…
Jinak souhlasím s veškerou chválou, která zde již zazněla a přeji vám mnoho úspěchů a spokojenosti, jak v životě soukromém, tak i v tom tvůrčím!

Šárka 14 října, 2021

Dostala se ke mně vaše kniha -(jsem zrovna po chemoterapii, takže se snažím najít knihy k odreagování….) a četla jsem jí jedním dechem, opravdu mě pobavila a četla se mi velice lehce. Krásné propojení minulého i současného období.Hezké příběhy postav.Líbí se mi, že používáte i skutečné postavy :-).Velice děkuji a jdu shánět další vaše knihy!

Lubomír Kratochvíl 14 září, 2021

Dobrý den,právě jsem dočetl vaši knihu a musím konstatovat,že je opravdu moc povedený kousek,který jsem zvládl za tři dny. Myslím si,že jste perfektně vystihl dobu minulou i současnou a kniha osloví všechny generace, což mohu potvrdit, jelikož knihu s radostí přečetla i moje osmdesátiletá maminka. Možná se v knize vyskytují pro někoho neakceptovatelná vulgární slova,ale každý normální člověk ví,že takto se běžně mluví,jen si to nechce připustit. A právě používání hovorové češtiny dává vaší knize tu pravou autentičnost. Určitě si rád přečtu i vaše další díla. Děkuji za prima zážitek.

Marek Křivánek 10 srpna, 2021

Dobrý den pane Hartl, je to par minut když jsem dočetl- jsem plny emocí ,protože jsem nikdy nečetl knihu u které na jedné jediné straně dokážu smát jako pako a zároven brečet jak jitrnice ,poprvé jsem se nemohl dočkat konce ,abyste nestihl přihodit ,svým hrdinům nějaké pekelné polínko osudu. Tato kniha mě donutila zamyslet se i sám nad sebou . Tak už jen přání aby Vám i vašim blízkým nenachystal život taky takové patálie . Děkuji Marek 🙂

Iva Linhartová 22 července, 2021

Právě jsem dočetla tuto Vaší knihu, úžasné čtení a zítra mám slíbené další, už se nemůžu dočkat, díky Vám za to!

Alena Peřinová 22 července, 2021

Milý pane Hartl, děkuji vám za super počteníčko o prázdninách.. knížka ( nejen tahle, ale i ostatní Vaše knížky plus čtyři sestry) mě totálně nadchly, bláznivostí, sprostotou, smutkem , vtipem, citem, mužským pohledem i tím ženským.. no, prostě Pecka!! Děkuji Vám za to Alena P.

Marie Weiningerová 8 července, 2021

Dobrý večer Patriku, právě jsem dočetla Erotikon a tleskaaam 👏👏👏 skvělé, skvělé, skvělé! 😉 Knížku jsem shltla jedním dechem, na čtyři čtení 🙂 Ze srdce ❤️ děkuji, dlouho mě kniha takto nenadchla 🙂 Jste génius! … ale to Vy víte 😉
Zítra běžím do knihkupectví pro Prvoka 😉
Ať se Vám daří!
Pevné zdraví Vám i Vaší rodince!
S úctou Marie – Kolín.

Petra Pavlišová 7 července, 2021

Dobrý den,
nedávno jsem knihu dočetla. Jak zde píšou ostatní, kniha se četla velmi dobře. Já která knihy moc nečetla, jsem jí přečetla ani ne za týden 🙂 Při dočtení jsem byla plná emocí a doufám že někdy napíšete pokračování. 🙂 Líbilo se mi, jak postavy stárly a člověk mohl sledovat jejich životy od mládí až do stáří. Slza ukápla taky, např. nad smrtí Bubliny 🙁
No, musím Vám říct, že jsem se hned pustila do další knihy a ty co jsem neměla, jsem dokoupila 🙂
Mějte se hezky a přeji mnoho úspěchů

Barbora Vitu 8 června, 2021

Neskutečně zábavný, hravý a dojemný příběh. Snad jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Při čtení jsem se dokázala vcítit do každé z postav, až mě z toho mrazí.

Pavla Janečková 7 června, 2021

Zdravím dnes jsem knihu dočetla. Byla opravdu skvěle podána, tak ze se proste musí číst dal a dal😁. I slza ukapla, kniha mě pohltila a zaujala natolik až mě mrzelo ze je konec. Dekuji snad budou i ostatní vase knihy tak dobre. Preji krásné dny a ať se dari.

Olga Valentová 74 let 20 dubna, 2021

Právě jsem dočetla Erotikon na jeden zátah, dobře jsem se bavila, kniha je k ubrečení krásná, děkuji.
Zítra se těším na Nejlepší víkend.

Jiří Máslo 18 dubna, 2021

O Vaší knize Okamžiky štěstí, kterou jsem přečetl, jsem mluvil s takovým nadšením, že mi moje manželka koupila a darovala Malý pražský erotikon, který jsem nyní dočetl. Už dlouho si mi nestalo, že bych knihy přečetl tak rychle. Vaše knihy jsou úžasné, děkuji.

Zuzana 30 ledna, 2021

Omlouvam se za prepisy v mem prospevku , ktery jsem Vam vcera sepsala . Vlasy mi vstaly hruzou, kdyz jsem to ted po sobe uverejnene cetla; cizi computer bez ceske abecedy je kruty, proto jsem se pokusila to opravit a muzete-li vymazte to vcerejsi me psani a nahradte to timhle opravenym. Moc dekuji. . Zuzana

Mily pane Hartl,
s veklym nadsenim jsem precetla Vasi knihu“ Prvok… „ a posleze „Maly prazsky erotikon“. Take jsem si poslechla radu Vasich vystoupeni, ktera jsou v Youtube. Jste absolutni literarni a divadelni talent , Vase jazykova tvorba formou a obsahem muze byt tim, co se nazyva literarni umeni. Umite psat literaturu.
Samozrejme i Vy se muzete rozhodout vedle literni tvorby psat „zabavne cteni“, ktere diky Vasemu literarnimu nadani ma vysokou jazykovou a i obsahovou uroven. Nicmene neni to pak literarni umeni a zde jsou dovolene vsechny konsumni nesvary, jake zname z teto branze, nebo ze zabavnych televiznich serialu atd. Nesvary, ktere jsou „ctive“, zadane, ktere pobavi vetsinu ctenaru a ktere zajisti, ze to ctou miliony lidi, ze v TV lide pri serialech neprepnou na jiny program..
Muzete mne odpovedet, ha, ha, tak , mila pani, tohle me „zabavne cteni „nectete, kdyz se Vam to nelibi !!
Ja jsem se moc ctenim Vasich knizek pobavila, libilo se mi Vase velmi citlive a krehke liceni citovych prozitku, radosti a zklamani pribehovych postav, ale vedle toho se mi urcite stilisticke obraty a stavba vyvoje pribehovych postav nelibily, resp. mne zklamaly.
Ktere ? Zacneme temi vyrazovymi . Je to vyraz postkomunistickeho jazykoveho realismu, ze bezne uzivate vyrazy prcat, mrdat, hovno, vysrat, pica, atd ,atd. ? Vyrazy, ktere v psane , nebo ve verejne vyslovene forme jsou spolecensky „no go“ do te doby, az svou castnosti uzivani se stanou beznou normou danneho jazyka, danneho naroda ? Skoda.
Co se mi nelibilo na Erotikon obsahove; je to az prilis – takova pohadka pro dospele. Emigrantka Patricie se stane uspesnou , super bohatou modelkou, Tana je nakonec fantasticka televizni hlasatelka, Zbynek se stane nejuspesnejsim prazskym beauty doc, byvaly fotbalisty Honza ma stale super job ve fotbalovem klubu, Adela „toci filmy“ dokonce i s hollywoodskymi hvezdami a Petre nedaleko Cortiny zastavi na silnici cirou nahodou super bohaty princ z Rima, Cyril-mlady gynekolog nahodou v letadle do New York pomaha pri porodu indickeho ditete ( to se nestava skutecne velmi casto ) a prominenti hollywoodska hvezda mu diky jeho lekarske pomoci zaruci tu nejlepsi prazskou clientelu. Dokonce i Marta nakonec v 65 letech najde sveho Mister Right. To je limonada, ktera s normalnim zivotem nema opravdu nic spolecneho.. Budi to dojem, ze Cesi se strasne vytahuji, koho kde nepotkali, s kym se znaji, jake fantasticke uspechy ve svete maji atd. vse je strasne zvelicene a oslavovane, asi tak, jako treba utrpne milostne affery nekterych soucastnych prominetnich ceskych dam, ktere se temi afferami ovencuji, jako s metaly za zasluhy.
Co dale povazuji za dalsi charakteristiku nesvaru, ktera je znakem „zabavneho cteni“: mate jako spisovatel velke nadani k humoru, ale vetsina humornych sekvenci v knize je stavena na skutecnosti , ze se nekdo opil a to byla pak straaaasna sranda, co se pri tom stalo…. Je alkohol skutecne jedina berlicka , bez ktere nelze jinak sepsat nejakou legracni scenku ? Humor bez vulgarnich slov a bez popisu alkoholovych obsesi by nebyl vyrazem soucasneho zivotniho realismu ? Nebylo by to ctive ? Nebo na to reknete; ano, takovy je zivot, lide mluvi sproste, chlastaji, soulozeji , jsou si neverni, nadavaji, jsou super uspesni, stastni a nestastni a vedle toho prozivaji krasne, smutne, tragicke, trapne a komicke pribehy lasky a ja jen to co vidim , popisuji. Asi.

Pral jste si, abychom, my ctenari Vam napsali nase mineni o Vasich knihach, tak to tady mate a i ja se moc tesim, co mi k meme dopisu neco napisete.

Zuzana 28 ledna, 2021

Mily pane Hartl,
s nadsenim jsem precetla Vasi knihu“ Prvok… „a posleze „Maly prazsky erotikon“. Take jsem si poslechla radu Vasich vystoupeni, ktere jsou v Youtube. Jste absolutni literarni a divadelni talent , Vase jazykova tvorba formou a obsahem muze byt tim, co se nazyva literarni umeni. Umite psat literaturu.
Samozrejme i Vy se muzete rozhodout vedle literni tvorby psat „zabavne cteni“, ktere diky Vasemu literarnimu nadani ma vysokou jazykovou a i obsahovou uroven,. Nicmene neni to pak literarni umeni a zde jsou dovolene vsechny konsumni nesvary, jake zname z teto branze, z televiznich serialu atd. Nesvary, ktere jsou „ctive“, zadane, ktere pobavi vetsinu ctenaru a ktere zajisti, ze to ctou miliony lidi, ze v TV neprepnou na jiny program..
Muzete mne odpovedet, ha, ha, tak to mila pani tohle me „zabavne cteni „nectete, kdyz se Vam to nelibi !! Ja jsem se moc ctenim Vasich knizek pobavila, libilo se mi Vase velmi citlive a krehke liceni citovych prozitku, radosti a zklamani pribehovych postav, ale vedle toho se mi urcite stilisticke obraty a stavba vyvoje pribehovych postav nelibily, resp. mne zklamaly.
Ktere ? Zacneme temi vyrazovymi . Je to vyraz postkomunistickeho jazykoveho realismu, ze se bezne uzivate vyrazy prcat, mrdat, hovno, vysrat, pica, atd ,atd. ? Vyrazy, ktere v psane , nebo ve verejne vyslovene forme jsou spolecensky „no go“ do te doby, az svou castosti uzivani se stanou beznou normou danneho jazyka, daneho naroda ? Skoda.
Co se mi nelibilo na Erotikon obsahove; je to az prilis takova pohadka pro dospele. Emigrantka Patricie se stane uspesnou , super bohatou modelkou, Tana je nakonec fantasticka televizni hlasatelka, Zbynek se stane nejuspesnejsim prazskym beauty doc, byvaly fotbalisty Honza ma stale super job ve fotbalovem klubu, Adela „toci filmy“ dokonce s hollywoodskymi hvezdami a Petre nedaleko Cortiny zastavi na silnici cirou nahodou super bohaty princ z Rima, Cyril-mlady gynekolog nahodou v letadle do New York pomaha pri porodu indickeho ditete ( to se stava strane casto ) a prominenti hollywoodska hvezda mu zaruci tu nejlepsi prazskou clientelu. Dokonce i Marta nakonec v 65 letech najde sveho Mister Right. To je limonada, ktera s normalnim zivotem nema opravdu nic spolecneho.. Budi to dojem, ze Cesi se strasne vytahuji, koho kde nepotkali, s kym se znaji, jake fantasticke uspechy ve svete maji atd. vse je strasne zvelicene a oslavovane, asi tak, jako treba urtpne milostne affery nekterych prominetnich ceskych dam, ktere se temi afferami ovencuji, jako metaly za zasluhy.
Co dale povazuji za dalsi charakteristiku nesvaru, ktera je znakem „zabavneho cteni“: mate jako spisovatel velke nadani k humoru, ale vetsina humornych sekvenci v knize je stavena na skutecnosti , ze se nekdo opil a to byla pak straaaasna sranda, co se pri tom stalo…. Je alkohol skutecne jedina berlicka , bez ktere nelze jinak sepsat nejakou legracni scenku ? Humor bez vulgarnich slov a bez popisu alkoholovych obsesi by nebyl vyrazem soucasneho zivotniho realismu ? Nebylo by to ctive ? Nebo reknete; ano, takovy je zivot, lide mluvi sproste, chlastaji, soulozeji , jsou si neverni, nadavaji, jsou super uspesni, stastni a nestasni a vedle toho prozivaji krasne, smutne, tragicke, trapne a komicke pribehy lasky a ja jen to co vidim , popisuji. Asi.

Pral jste si, abychom, my ctenari Vam napsali nase mineni o Vasich knihach, tak to tady mate a i ja se moc tesim, co mi k meme dopisu neco napisete.

Radka 24 ledna, 2021

Túto knihu som dostala na Vianoce od otca, ktorý mi ju nadšene dával. No keď som ju čítala, nadšenie sa pominulo pretože som mala podľa neho neustále úchylné a vulgárne poznámky 😂 kniha bola skutočne zaujímavá, vtipná a romantická. Nevedela som sa od nej odtrhnúť je nápaditá a človek sa pri čítaní tejto knihy určite nudiť nebude. Ďakujem za krásne čítanie.

Jana M. 20 ledna, 2021

Ta kniha je skvela. Neslo se od ni odtrhnout. Stranou sly vsechny domaci prace, malem i deti 🙂 Chtela jsem co nekjdriv vedet, jak to se vsemi dopadne. Dekuji 🙂

Jitka Koutná 14 ledna, 2021

Dobrý večer! Před 5 minutami jsem dočetla Vaši knihu Pražský erotikon a musím Vám moc a moc poděkovat za krásné chvilky, které jsem s ní strávila. Byla mi blízká hned z několika důvodů. Jsem obrovský fanda fotbalu, miluji Prahu, zbožňuji psy a líbí se mi svěží způsob, jakým je knížka napsána. ( Nakonec, jako všechna díla od Vás). Jsou v ní chvíle veselé i smutné, nakonec tak, jak to v životě chodí. ( např. nad tím, jak kokřík Bublina zemřela jsem plakala opravdu hodně a tu noc nespala, mám totiž kokršpaněla a docela mě to dostalo…). Prostě prožila jsem ten příběh od prvního do posledního řádku opravdově a naplno. Děkuji Vám, pane Hartle! … a přeji hodně zdraví a tvůrčích sil a nápadů na nové knihy. Moc se na ně těším !!! Jste borec !!! Z Jedovnic v Moravském krasu zdraví Jitka Koutná

Andrea Kamasová 6 ledna, 2021

Právě jsem dočetla Malý pražský erotikon. Naprosto úžasná kniha!! Začala jsem číst včera a prostě se od ní nemohla odtrhnout. Smála jsem se, brečela jsem, čekala jsem, jak to dopadne.. do poslední chvíle jsem hltala řádky. Boží čtení 🙂

Vladimír Moravec 3 ledna, 2021

Dobrý den pane Hartl.

Dostal jsem k vánocům tuto knihu a přečetl jsem ji prakticky jedním dechem. Je to velmi zajímavé čtení a odreagováni, které všichni v této době potřebujeme . Mám 2 dospělé syny a občas je jen těžko dokáži pochopit. Díky Vaši knize už jim rozumím. Díky moc a přečtu si i další Vaše knihy..

Mějte se hezky, a přeji Vám hodně zdraví a štěstí v roce 2021-

Radana Toušova 1 ledna, 2021

Dobrý den
K Vánocům jsem dostala vaší knihu Malý pražský erotikon.Nejprve jsem se zalekla,kolik má stran.Ale když jsem začala číst,každý den jsem se těšila ,jak to bude pokračovat.A najednou jsem ji přečetla za 5 dní.
Moc se mi líbila a už se těším na nějakou další.
Přeji vám mnoho úspěchů ve vaší další tvorbě. Děkuji

Zdena 26 prosince, 2020

Právě jsem ji dočetla a otočila na stránku, kde vyzyvate k napsání reakce…. Píšu tedy hned, že byla opravdu moc pěkná, čtivá, zábavná, dojemná, ze života, zkrátka super!!!! Děkuji Patriku 😗

Martina 6 prosince, 2020

Jedním slovem „boží“. Začala jsem číst v sobotu dopoledne a v neděli večer přečteno. Skvělá kniha, od vás již druhá přečtená a těším se na další. Jen tak dál. Mimochodem dokud jsem neznala vaše knihy, nesnášela jsem čtení 😀

Jennifer Jurčíková 17 listopadu, 2020

Dobrý den, je mi 23 let a chtěla jsem vám poděkovat za vaše knihy a především za tuto. Když jsem jí četla poprvé, dvakrat jsem se u ní rozplakala dojetím. Moc mě Vaše knihy baví. Těším se na Váš film a další knihu nedočkavě vyhlížím. Posílám pozdrav z Chebu. Jennifer

Petr 17 září, 2020

Dobrý den Patriku, čekám právě v nemocnici na operaci žlučníku a manželka mě přinesla vaší knihu na rozptýlení.Trefila se protože tohle jsem potřeboval.Tesim se na další a děkuji za hezký zážitek.AA

Jana :) 15 srpna, 2020

Boží boží boží , děkuji Vám Patriku . Zhltla sem Vaši knížku za dva dny a nic tak veseleho smutneho živého jsem už dlouho nečetla . Díky Vám fakt ste jednička . Mějte se fajne a pište pište už se těším na novou Vaši knihu . Jana

Táňa 12 srpna, 2020

Patriku, píšete moc hezky a popisujete život naprosto pravdivě. A mě ta pravda při čtení Vaší knížky moc trápila a bolela. A tak jsem začala zametat před vlastním prahem a to důkladně. Lidi kolem mě se nestíhají divit, co se se mnou děje. Pokud Vás někdy napadlo, že byste svou tvorbou mohl měnit svět, myslím, že se Vám to daří. 🙂 Děkuji Vám. Táňa

Irena 9 srpna, 2020

Dobrý večer,
právě jsem dočetla vaši knihu a musím vám říct,že je úžasná.
Krásně se čte,je v ní humor i vážno a hlavně je pravdivá…..pište dál a uděláte nám,čtenářům,velkou radost.
Děkuji,děkuji a jdu koupit další!
Přeji vám hodně krásných a veselých dní,Irena.

Přidat komentář
2 - 18