Knihy

Malý pražský erotikon

Tento příběh je určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy.

Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji, než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama.

MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.

Moje poznámka

Devět měsíců jsem seděl zavřený ve své kanceláři divadla a s radostí psal příběh postav, na které jsem už dlouho myslel a těšil se, že je budu moct představit čtenářům. Tato knížka je, jak patrno z názvu, příspěvkem k žánru erotické literatury. Ale zároveň se tomu žánru poměrně zásadně vymyká. Nesnažil jsem se o sexuálně dráždivý text. Chtěl jsem především vyprávět o lásce a její osudovosti. Jsem totiž vlastně romantik. Žádný dobrodružný erotoman. A tak jsem napsal takový domácí, rodinný erotikon. O erotice, ke které přistupujeme v domácích papučích. Vím, že to zní trochu směšně. Ale takové všechny pozoruhodné erotické příběhy podle mě jsou. Trochu směšné. A pokud jde o skutečnou lásku, i trochu smutné. Budu šťastný, pokud se čtenáři budou při čtení smát a zároveň si oblíbí postavy natolik, že je jejich příběh dojme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Mima Lovíšková 1 října, 2023

Dobrý deň p. Hartl,

hoci Vás poznám len z vystúpení v relácii Vsechnoparty, až v tomto období som sa dostala k jednej z Vašich kníh – Malý pražský erotikon.

Prečítala som ju za pár dní a musím povedať, že sa mi veľmi páči, s akou ľahkosťou píšete o veciach vážnych aj úsmevných.
Uz mam na stole ďalšie Vaše knihy a teším sa na ne 😊

Film Prvek, Šampón, Tečka a Karel patrí k mojim obľúbeným, možno aj preto, že sa v ňom odráža životná realita a všetko nie je „ružové“.

Verím, že v písaní budete pokračovať aj naďalej 😊

Držím palce.

Mima

Simona 27 srpna, 2023

Zdravím Patriku,

nebýt té větičky nakonci, tak nepíšu, ale vlastně ráda napíšu postřeh.

Kniha se ke mě dostala od mojí mamky, která jí dostala od mojí budoucí tchyně. Moje mamka se zděsila její tloušťky a tak jí doma jen ležela. Mě však velmi lákala, neboť jsem už od Vás něco četla. V průběhu čtení jsem mamce mnohokrát říkala, jak je kniha skvělá a měla by si ji přečíst. Přítelovi jsem z ní častokrát četla nejvtipnější pasáže a společně jsme se chechtali. Děkuji za knížku, za to, jak jsou v ní vztahy a láska podány slovy chlapa, coz je velmi osvěžující. Je to vlastně takový román pro obě psaný mužem

Díky, ať se daří a budu se těšit na další knihy

Fína 15 června, 2023

Úžasné, díky.

Ondřej Horák 29 dubna, 2023

Tak já teda píšu. Právě jsem dočetl Erotikon a fakt se mi to moc líbilo. Dokonce jsem kvůli tomu dnes ponocoval. Určitě zkusím i nějakou vaši další knížku. Mějte se hezky a pište dál!

Ondra z Olomouce

Kristýna 16 dubna, 2023

Před minutou jsem dočetla poslední kapitolu. Děkuji Patriku, od začátku do konce jsem se nejen velmi bavila, ale mnohdy i souzněla! 🙂

Přidat komentář
1 - 18