Nebuď sráč

Když jsem psal o úkolech, které si vzájemně Prvok, Šampón, Tečka a Karel zadají, aby si nepřipadali jako sráči, napadlo mě, jestli bych je taky dokázal splnit. Byla to přirozená reakce. Myšlenka, která mě musela napadnout. A když už mě napadla, nešlo se jí zbavit. A tak jsem se aspoň prostřednictvím částečné modifikace prvního úkolu jejich hry rozhodl zjistit, jestli nejsem sráč. Hrozilo sice, že se akorát ztrapním a že ten můj nápad vyzní jako naprostá pitomost, kterou navíc bude spousta lidí považovat za křečovitý pokus o propagaci knížky, ale to pro mě přestalo být důležité. Mnohem důležitější bylo, že jsem měl příležitost se nakopnout a probrat z pozvolného stárnutí, které člověka postupně čím dál víc nutí dělat výhradně rozumná a užitečná rozhodnutí. Přiznávám, chtěl jsem si prostě dokázat, že nejsem srab. A že nepíšu o něčem, čeho bych sám nebyl schopen. A tak jsem se rozhodl přeběhnout nahý Staroměstské náměstí. Uvědomuju si, že to zní nablble, ale mně to nablblé nepřipadalo. Naopak to bylo nečekaně euforické osvobozující dobrodružství.

Protože by mě mrzelo, kdyby si někdo myslel, že jsem se rozhodl běžet kvůli nějaké hysterické propagaci, nikde jsem o tom aktivně při prezentaci knížky nemluvil. Ten běh měl význam jen pro mě samotného. A zveřejňuju ho na tomto webu především proto, že mě zajímá, jestli se ke mně někdo přidá a odhodlá se na základě příběhu knížky taky něco podobného zkusit. Možná jen tak z hecu nebo třeba taky proto, aby nějak čelil normativnímu stárnutí. Prostě by mě těšilo, kdybych věděl, že i někdo jiný cítí a uvažuje jako já. Pokud má některý ze čtenářů (nebo klidně i některá ze čtenářek) chuť ten osvobozující úkol taky splnit, srdečně to doporučuju! Stojí to rozhodně za to! Pokud se vám to podaří, PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL vám pošlou certifikát, že nejste sráč (sračka).

Pravidla hry

Kdo má zájem o certifikát, že není sráč (sračka), měl by se vysvléct donaha a přeběhnout v denní dobu rušné náměstí nebo ulici ve městě, kde žije. Pokud je zájemce o certifikát z vesnice, může plnit úkol i na návsi, ovšem pouze za předpokladu, že je tam nějaké větší srocení lidí (například dožínky nebo jarmark). Při běhu může mít člověk na sobě pouze boty, jinak musí být zcela nahý. Je dovoleno rukama si zakrývat přirození. Běh je zapotřebí natočit na mobil nebo kameru. Při natáčení běhu a organizaci celé akce je povolena asistence kamarádů. Kdo zveřejní záznam svého běhu (s uvedením křestního jména, místa běhu a data) na YOUTUBE, získá certifikát a jeho záznam bude připojen k tomu mému. Certifikát platí trvale a opravňuje majitele k doživotnímu členství v klubu NEsráčů. Přeju hodně zdaru!

Chceš se stát členem klubu?

Umísti své video na Youtube.cz a pošli mi odkaz. Podívám se na tvé video
a ozvu se ti, zda jsi splnil pravidla a stáváš se členem klubu. Díky.

Členové klubu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Olga 22 listopadu, 2022

Dobrý den, po dobu 12 let jsem se domnívala, že jsem tak zaneprázdněná, že nemám vůbec žádný čas, trpělivost ani chuť na čtení….. Až když jsem vzala do ruky Vaši knihu Malý pražský erotikon, jsem zjistila, že mám dost času, o kterém jsem vůbec netušila…. Knihu jsem přečetla za necelé 2 týdny a to jsem si čtení šetřila, aby ještě nebyl konec :-))).. Úžasná kniha! Děkuji za prozření!

Zdeňka 5 října, 2022

Vážený pane Hartl,

právě jsem dočetla Vaší knihu Malý pražský erotikon.
Děkuji za zpříjemnění okamžiků mého života.
Po letech jsem dočetla knihu až do konce.
S napětím, touhou a radostí. Je mi 45 let, mám dva syny v pubertě.
Kniha mi znovu otevřela moje dětství a mládí v Praze..

Před lety se mi podařilo přečíst knihu Prvok, Šampón, Tečka a Karel
u které jsem „učůrávala“ smíchy.

Za tyto okamžiky Vám srdečně děkuji. Zdeňka.

Martina 29 září, 2022

Dobrý den Patriku,
právě jsem dočetla knihu Malý pražský erotikon.
Děkuji.Dlouho jsem v ruce (a posteli)neměla tak výborné čtení.
Zdraví Martina.

Denisa 7 září, 2022

Dobrý den Partiku, nejdříve bych vám chtěla říct, že jste naprosto úžasný člověk a velmi vás obdivuji. Líbí se mi váš neskutečný elán, smysl pro humor, vaše otevřenost, lidskost, to jak krásně hovoříte o vaší manželce a váš neskutečně nakažlivý smích. Velmi děkuji za vaše knihy, které mě opravdu chytly a když se začtu, nemohu se od nich odtrhnout. Jsou opravdu ze života,. Mnohdy v nich popisujete situace a myšlenky ve kterých se sama najdu, až si říkám že to snad ani není možné. Asi bych neměla, ale přiznám se, že i já mám milenecký vztah, takže mě leckdy z toho co píšete až bodne u srdce. Narozdíl ale od vašich postav, můj vztah je čistě přes SMS, přesto jsem si zažila opravdu spoustu nádherných, i poměrně horkých a nebezpečný chvilek. ( Vím, že i přes sms je to špatně, ale…) Kdyby vás třeba někdy napadlo, psát třeba i o tom, myslím že před vámi bych se nestyděla mluvit. (samozřejmě jen nápad, inspirace) Každopádně bych vám chtěla popřát hlavně hodně zdraví, úspěchů, inspirace, nápadů, prostě ať se vám daří a moc se těším na vaše další knihy, vaše fanynka Denisa

Valach Radoslav 21 dubna, 2022

Zdravím Patriku …..
Ako dieťa som si prešiel dvakrát klinickou smrťou , mal som blízko k Bohu , mal som byť farárom ……..no v 6tej triede na základke som sa zabil 2hý krát …od teológie som utiekol k letectvu , tým , že som bol dolámaný , brácho mi kúpil modely lietadiel na skladanie a letectvo ma chytilo ma plnej čiare ……….no prúser ……..nesmel som to študovať na civilnej škole , iba na Vojenskej …………. tarka farár vyhodil zo spovedelnice , že mi podpísal prihlášku na leteckú školu ako 14násť ročnému …prešiel som si všetkými sračkami komančov , vyštudoval som leteckú strednú s ministerskou pochvalou ……..no po škole prišla zasa SMRŤ …….celý život sa mi obrátil ………..ak chcete môj príbeh rád Vás u nás privítame , je tu blízko Podhájská – voda ako v mŕtvom mori ……..rád Vás pohostím …….uvážte………. R.

Daniel 17 března, 2022

Zdravim Patriku po přečtení knihy Malý pražský erotikon jsem se příjemně bavil,ale chyběly tam stránky poslední byla 176 až pak 193 nevíš co tam bylo asi chyba nakladatelství.Na závěr se chci zeptat jestli Petra byla dcerou Zbynka .Předem děkuji.

Linda 15 března, 2022

Dobrý den,
předem bych vám chtěla říct, že nejsem vůbec fanouškovský typ, ale po přečtení všech vašich knih mi to nedá a chci vám vyjádřit obdiv. Vaše knihy jsou tak skutečné a prostě ze života, že mám pocit jako bych postavy z nich opravdu znala. Často mě pobavíte a dokonce i rozpláčete, protože píšete reálně a i přes dokonalou jednoduchost děje, nejsou vaše příběhy předvídatelné.
Mockrát vám děkuji za vaši tvorbu a těším se na další knihu. BRAVO! Jste pro mě opravdu nejlepší autor. Přeji vám hodně zdraví, štěstí a inspirace.

Miroslava Balážová 6 března, 2022

Dobrý den, pane Hartle.
Jako knihy- dobré, ale mám jeden technický problém.
Nešlo by z jedné knihy udělat 5 malých??
Představte si malou dámskou kabelku.
Jsem jedna z mála lidí, kteří ještě staré, klasické, fyzické, papírové, dobré knihy nosí všude s sebou, čtou v tramvaji, u lékaře, při čekání. Žádná elektronická čtečka. Potřebuji držet knihu fyzicky v ruce.
Víte, že se ty knihy nikam nevlezou, jak jsou tlusté??
Zkuste o tom přemýšlet.
Nebo je třeba psát na díly.
Vyrobit z jednoho románu „15 roků lásky“ 5 dílů…a postupně je budu číst.

Jinak se knihy dobře čtou a líbí se mi, že se s tím nepáráte.
Použijete i vulgární slova, protože takhle to prostě v životě opravdu je.
Nic nemalujete zbytečně na růžovo.
Zdraví Mirka, Odry

Libuše 28 února, 2022

Dobrý den pane Patriku Hartle,
právě jsem dočetla poslední z vašich 5 knih …Malý pražský erotikon…na jejímž konci jste požádal o reakci. Vím že tuto knihu jste vydal nejdřív a to v roce 2014…a pak ty ostatní, ale vůbec nezáleží v jakém pořadí jsem knížky četla… velmi se mi líbily všechny. Jsou čtivé, pohodové…i napínavé…a takové lidské. Moc Vám za všechny děkuji a těším se, a doufám, že opět v roce 2023 někdy v říjnu nebo v listopadu /ale raději mnohem dřív/ – proběhne křest dalšího bestselleru, do kterého se opět s chutí začtu. Držím Vám i sobě palečky….a doufám, že další poutavý román vyjde co nejdřív.
Mějte se hezky… přeji hodně úspěchů a pevné ZDRAVÍ.
S pozdravem Libuše

Petra Brabcová 23 února, 2022

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, zda bude v blízké době kniha 15 roků lásky v elektronické podobě?
Ráda bych si výše jmenovanou knihu přečetla, ale z důvodu zrakové handicapu je text v knize pro mně malý. Kupuji si z tohoto důvodu v elektronické podobě do čtečky.
Výše jmenovanou knihu jsem nikde v elektronické podobě neviděla.
Prosím proto o odpověď, zda tato kniha bude v budoucnu v elektronické podobě? Ráda bych si titul zakoupila a přečetla.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Petra Brabcová

René Hesoun 21 února, 2022

Dobrý den,
měl jsem trochu obavu jestli to bude pořád, tak skvělý, jako ty předcházející knížky. Dnes jsem to dočetl a bylo to perfektní. Už teď mi teď mi Aleš a další moc chybí😊 Díky

Valach Radoslav 18 února, 2022

P.S. …….neberte to osobně prosím …….jako bytost jste mi moc sympatický a blízký názorovo …….oblíbili sme si Vás z Všechopárty , ale berte to jak zvrat JE MI HROZNĚ DOBŘE ……jak mi muže býť hrozně a zároveň dobře ……..tak jak strašně hezky , jak mi múže býť strašně a zaroveň hezky ………….blbost, že????????????? Valach Radoslav

Rado V. 7 března, 2022

búúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú blbečku ………………………………blbec používajút zvavrat slosov ……………hrozne hezky , strašne krásně ……………..hrozný čulibrk ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Valach Radoslav 18 února, 2022

Zdravím……….
…….tak špatný dárek i když podarovaný z lásky sem nedostal už asi 40cet let , dostal sem dvě knihy od Vás , ěště ……….. Nejlepší víkend se dal jak tak přečíst , no 15 roku lásky se nedalo číst …….byl jsem na mateřské s mladším synem , vysoudil jsem si medzi prvními mužmi dva syni do péče ……..no ve vašem pohledu se mi zvedal žaludek ……..nemoh jsem to ani dočístt ……je to surový a max prízemní , zamereno na hmotno , tak život nefunguje a ani peče o deti …….kluci vyrostli , jsou moc šikovní . naučil jsem je všem zručnostem ( sám sem vystudoval za leteckého technika a mám všechny zručnosti , od uklízení až k postavenéí baráku) , dopřál by Vám žít z ruky do huby při výchově detí ………nemáte potuchy o tom co opisujete ………. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr…………………..jen jednou sem nedočetl knihu a TÚ VAŠI …….( omlovám se za pravopis , som Slovák) Hezký víkend. Valach R.

Gonzor Ján 2 února, 2022

Pán HArtl mám pre Vás niečo veľmi zaujímavé.

Míla 11 ledna, 2022

Milý Patriku,

jsem Vaší vášnivou čtenářkou a doslova během pár dní(nocí)jsem zhltla i Vaši poslední knížku,která mi opět

připomněla,jak úžasný jste autor!!!!

Velice ráda Vás sleduji i kdekoli se vyskytnete v TV pořadech,protože „miluju“ ten nakažlivý smích a celý Váš

humor…vždycky se pobavíme celá rodina,tím,jak dokážete skvěle vyprávět o svém životě a situacích,které Vás

provází…

Opravdu se moc těším na další knihy,též i nemluvě o skvěle zpracovaném filmu,který jste díky senzačnímu obsazení

povýšil na super film!

Tak Vám chci jen popřát nejen v tomto novém roce,ale prostě vůbec ještě mnoho skvělých nápadů,které budete

realizovat ,ať jako knihu,film nebo divadlo.

Prostě jste senzační a přinášíte nám do života radost a skvělé zážitky! A taky si myslím,že se mnoho z nás ve Vašich

příbězích najde a může si z nich mnohé vzít,ba se i poučit…a nebo prostě jen získat pocit,že v tom nejsme sami ,a že

se různé životní trable a scénáře prostě odehrávají a dají se řešit..

Tak se prostě mějte moc hezky a ať se Vám vše daří.

Pája 5 ledna, 2022

O Vánocích jsem se podívala na zfilmovaného Prvoka a byl perfektní! Knížku jsem četla už před 6 lety,ale film super především díky obsazeni hlavních hrdinů.Písničku o zeleninové polévce a výraz pórku mámv hlavě pořád 😁

Pája 5 ledna, 2022

Patriku,tak jsem si k Ježíšku nadělila poslední knížku 15roků lásky. Mám doma všechny tvé knížky a jak jsem tvrdila po Erotikonu a Okamžicích štěstí,že to byla nejlepší knížka,tak teď můžu říct,že ta poslední JE ZASE NEJLEPŠÍ! Slupla jsem ji mezi svátkama během 4 večeronocí, kdy jsem měla klid a moji dva divočáci spali.Dokázala já se vcítit do všech postav,fandila Alešovi,ale ten závěr knihy-to jsem ho i politovala 🤣
Děkuji za další super knihu a taky za to,žemůžu zase chodit spát se slepkáma jak jsem zvyklá a nedržet oči sirkama,abych dočetla kapitolu 😁 Těším se na další Vánoce ☺️ Pája

Ivan Javůrek 3 ledna, 2022

Dobrý den pane Hartle,
v létě jsme byli s manželkou v kině na filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel, hodně jsme se bavili a smáli, taky dost byli smutní. Prostě film, jak má být.
Manželka chtěla koupit knihu Prvok, Šampón, Tečka a Karel, po ní jsem si přečetl i já. Přiznám se, že mi vadí příliš mnoho a příliš silných vulgárních slov. Byl to Váš záměr?
Jinak chválíme!

luckarodriguez 25 prosince, 2021

Právě jsem dočetla MALÝ PRAZSKY EROTIKON naprosto famózní knížka, která vyvolává haldu emocí od smíchu až po pláč. Patriku jste božan, jen tak dal

Aleš 26 listopadu, 2021

Ahoj Patriku, po pracovním úrazu jsem přehodnotil svůj živod a objevil tvoje knížky. Do té doby jsem nepřečetl ani jednu knihu až do koncu. Shodou okolností jsem narozen 13.09..1976 Což je jeden den po tvém narození. Snad je to příhoda osudu. Tvoje knížky mňe moc nadchli úplně jsem se v nich našel. Těším se na další knihy. Osobnini kontak s tebou by pro mě byl životním zážitkem. S pozdravem Aleš M.

Jaroslava Binusová 20 září, 2021

Vážený pane Patriku všechny Vaše knihy přelouskány,
píšete božsky netrpělivě čekám na další musím si ji akutně přečíst,
bude mi 70 let a člověk nikdy neví,
ale rozhodla jsem se, že dříve neodejdu,takže trochu života do toho psaní prosím.
A mimochodem vážím si Vás a mám Vás moc ráda
Přeji pěkné dny Jaruna

Irena Trojanová 11 srpna, 2021

Dobry den pane Patriku, byly jsme s dcerou v kine na filmu PRVOK ŠAMPÓN TEČKA A KAREL, bylo to uplne skvely. Moc se nam to libilo. Milujeme Vas smich, mam ho taky podivny 😁. Ted jsem docetla knihu ⬆️ a je jeste skvelejsi. Pokracujte dal ve sve tvorbe. Mame Vas radi.
Irena z Třebíče

Honza Pošmourný 11 srpna, 2021

dobrý den
těší mě Honza
Jsem teďka od rodiny a přiznám se že díky vašemu filmu jsem aspoň pro sebe udělat něco pankráckého obarvil jsem si poprvé v životě vlasy na červeno

Jsem zachranar prazska zachranka už několik let všechno dělám relativně správně a normálně😃

Nevím jestli se stanu členem našeho klubu nicméně vám chci poděkovat za velkou inspiraci protože díky vašemu filmu jsem udělal něco co jsem chtěl udělat už dlouho.

zatím to ocenil můj syn a moje maminka že na mě uvidí za pár dní😂😂😂asi bude mit radost

opravdu děkuju mějte se krásně a jste prostě frajer ❗️❗️❗️

Marta Neklanová 6 srpna, 2021

Po dlouhé době jsme byli s manželem tento týden v kině ..
Film pobavil moc, ale taky přiměl k zamyšlení nad našimi životy a to je myslím to správné posláni filmů a knih .

děkuji moc za zážitek Marta z Olomouce

Maja Penčič 2 srpna, 2021

Dobrý den Patriku,
nikde nemůžu najít na Vás kontakt, tak snad se to k Vám dostane. Jsem mladá studentka filmu a hledám podnájem na Malé Straně, četla jsem Váš článek o ní a chci tam taky bydlet, víte o nějakým bytečku, věžičce pro mladou holčinu? Bydlím ted na Novém městě a toužím po ještě větčí romantice, plus se cítím v podhradí bezpečně, pokud byste o něčem věděl, klidně se mi ozvěte,
mějte se líbezně! s POLIBKY
Maja P

420 774 348 698

Jitka 31 července, 2021

Včera jsem se kvůli omezením nevešla do leťňáku na Prvoka, Šampona, Tečku a Karla… A tak jsem dnes celý den strávila s Pražským erotikonem – bože to je masakr motorovou pilou! Jste bůch a miluju Vaši osobnost! Naštěstí mám ještě jednu knihu Vaši v záloze!

Hanka 24 května, 2021

Vážený pane Hartl, přečetla jsem Vaše knihy jedním dechem. Jedním slovem úžasné 😂. Asi před dvěma lety jsem četla Váš rozhovor a zmínil jste se o knize, kterou píšete. Poptávám se po něčem novém a bez úspěchu. V této smutné době, by Vaše hniha byla jako živá voda. S přáním hezkého dne Hana Procházková.

Lenka 10 února, 2021

Milý Patriku , právě jsem dočetla Vaši další knihu Malý pražský erotikon a jsem nadšená. Velice mě ta kniha pobavila, potěšila, chvílemi rozesmutnila ala tak nějak lidsky. Je to krásný běh života se vším co život přináší. Moc děkuji za čtenářský zážitek. Ostatně nečetla jsem od Vás nic, co bych po pár stránkách odložila, všechny knihy jsem četla se zájmem a radostí z vyvíjejících se dějů. Moc děkuji a těším se na další knihy.

Se srdečným pozdravem čtenářka Lenka

Misa 5 ledna, 2021

Pozdravujem Patrik, dala som vašu knihu maly pražský erotikon;) …úprimne som dlho nič vtipnejšie a silnejšie dejovo necitala .. bolo to úžasne! Je mi ľúto, že je koniec, tri dni som čítala !! Už teraz sa teším na ďalšie ..

PetrS 29 prosince, 2020

Patriku, skvělé. Během pár dnů jsem přelouskal všechny knihy a to normálně čtu jen noviny. Dnes poslední knihu Prvok, …. těším se na další napsané knihy a film. Ten bude tak přísupný ne od 18. ale od 21 let pokud tam bude to, co v knize.
díky

Dita Bieglová 12 listopadu, 2020

Dobrý den,
vaší knížku Malý pražský erotikon mi před nějakým časem půjčila kamarádka se slovy: „Přečti si ji, nebudeš litovat.“ Jenže při běžném pracovním a rodinném kolotoči jsem si nenašla čas. Teď se léčím z covidového zápalu plic a času mám víc, než bych si přála. Tak jsem vaši knihu otevřela a „nelitovala jsem!“ Na jeden den, kdy jsem celou knížku přečetla, jsem přišla na jiné myšlenky. Mám ojednané další vaše knížky a už se těším až dorazí.
Chci vám moc poděkovat a určitě pište dál.

S pozdravem a přáním „Covidu zmar“
Dita B.

Martin 4 listopadu, 2020

Dobrý večer, dnes som dočítal vašu knihu Malý pražský erotikon. Už davno sa mi nestalo, aby som viac ako 400 strán prečítal za dva dni. Aj keď už dlhé roky bývam v Bratislave v mladosti som prázdniny trávil na moravskom vidieku v blízkosti Moravských Budějovic. Mnohé situácie a výrazy opísané a používané vo vašej knížke mi tieto roky prežité počas mojich pubertálnych prázdnin na Morave pripomenuli. Osobitne oceňujem jazykové klenoty ako mrdat, prcat, prckamarád, pičus a mnohé iné, ktorými ste vhodne okorenili veľmi obrazotvorný a ľahko čitateľný text. Gratulujem Vám k výnimočnému autorskému talentu a želám Vám veľa energie a inšpiracie do ďalšej tvorby. Zajtra si pôjdem kupiť vaše ďalšie knížky a už teraz sa na ne teším. Martin

Veronika 22 září, 2020

Dobrý deň 🙂
Tak oficiálne som dočítala všetky Vaše 4 zbierky a nemám slov 😮 . Je mi do plaču, že žiadnu ďalšiu si neprečítam, zároveň sa smejem, potom som smutná, ale nebudem klamať toto mám po každej Vaše prečítanej knihe ?. V živote som nečítala, tak vtipné, zároveň smutné a tak krásne napísané zbierky… Normálne som dojatá, a to sa snažím byť drsná žena ?.
PS: cestovať po Prahe v metre s knižkou malý pražský erotikon je naozaj super ? tie pohľady starších dám má vždy naozaj bavil ??.
Moc ďakujem za spríjemnenie chvíľ s Vašimi knihami, každopádne sa ešte teším na film ktorý by mal čoskoro vyjsť ?.
Jedno veľké ďakujem ! Prajem to najkrajšie a najlepšie a nech vydáte minimálne aspoň ešte ďalšie 4 zbierky ?
Krásny slnečný deň praje, Vaša čitateľka Veronika ?

Katka Vodičková 15 září, 2020

Krásné odpoledne Patriku, především bych Vám ráda řekla, že jste skvělý a vtipný člověk. Hlavně, když na Vás občas narazím v telce 🙂 Miluju všechny Vaše knížky a budu doufat, že se nějaká další kniha už rýsuje,abych se u ní mohla opět zasmát po večerech 🙂 Hlavně se těším na Váš film.

DĚKUJI a přeji Vám spoustu dalších nápadů
S pozdravem Katka

Hana 10 září, 2020

Milý Patriku, právě dočítám Nejlepší víkend – esenci lidských příběhů, okořeněnou nadhledem, optimismem a výborným humorem. Zbývá mi posledních 18 stran a je mi líto, že příběhy budou končit a říkám si, co já budu po nocích napjatě hltat a ve tři ráno usínat nabitá dobrou náladou s hlavou plnou vtipných hlášek? Každopádně vím, že dnes dočtu a zítra běžím do knihkupectví pro zbývající knížky, které budou mít čestné místo v mé knihovně a budu se k nim vždycky moc ráda a kdykoliv vracet. Jen tak dál….. děkuji.

Hana P. 3 září, 2020

Pražský erotikon – skvělý, skvělý, skvělý, skvělý!!!!!!!!!!Milý Patriku, píšete strašně čtivě, vtipně a kam chodíte na takový osudy? Jen tak dál!! Vaše čtenářka, taky rodačka z Olomouce i když už po 60tce. Ať Vám nevyschne pero.
Hanka

Petra 3 září, 2020

Jsem unešená, jen tak prosím pište dál. Děkuji, knihy jsou vtipné, poučné a rozhodně se k nim ráda vracím. Těším se na nový kousek.

Cherylecoky 30 srpna, 2020

Zdravé stravování

Michal 17 srpna, 2020

Patriku, cítím potřebu se vám omluvit, přestože jsem vás neurazil. Máme plné police knih, odkud si vybírám četbu, spoustu z nich jsem jich nestihl přečíst, ikdyz rád čtu. V polici jsou knihy, jichz jste autorem . Dlouho, dlouho jsem je míjel a přeskakoval v čtení, v domnění, že se jedná o ,,škvár,, či ,,blbost na zabíjení času,, V dobe jarního ,koronaviru,, sem precetl ,,Prvok, Karel..,……,, Nadchla nejen me, ale také moje , stejně stare, kamarády. V mnoha věcech jsme se v knize poznali. Super. Nyní, na dovolené,,jsem zavřel poslední stránku ,, Pražského erotikou,, a ……,.dojem z knihy. Skvělý. Bravo. Žádná blbost. Lidské, veselé, poučné, k zadumani i zasmání,, mnoho popsaných pocitu osobně znám. Za odsudek vasich literárního děl, bez predchozi znalosti, se omlouvám a rád si přečtu, po krátké odmlce, vaše další literární pociny, A , prosím, pište a smějte se dal ? Michal

Marta 17 srpna, 2020

…“Jediní opravdoví lidí, co znám, jsou blázni! Ukecaní blázni, cvoci k spasení. Ti, kteří nikdy neříkají věci, co se sluší. Ale hoří jako ta báječná rachejtle, co se rozprskne a vystřelí tisíce pavoučích noh proti hvězdám.“
Tak na mě působíte… díky za prima knížky, za vše, co děláte… vždycky s úsměvem od ucha k uchu… krásná práce!!M.

Jana 4 srpna, 2020

Vaše knížky mě nadchly, jen je jich málo 8-)…už jsem vyčerpala možnosti… co teď…
Čte Vás už i moje máma, která je v nemocnici, co 20 let nečetla a dívala se jen na televizi . A údajně i zdravotní sestřičky Vaše knížky znají a líbí se moc…

Takže děkuji a napište zase něco fajnového prosím, co dává hlavu a patu, něco s nepříliš otevřeným a pouze špatným koncem, ty já nerada …

Přeji Vám hezké dny, spoustu nápadů a pěkných řádků!

Michaela 29 července, 2020

Patriku, prostě pořád pište, prosím. Potěšující počtení. Přeji parádní provokaci (myšleno inspiraci) k psaní a pořádné pero.
S úctou Michaela.

Markéta 28 července, 2020

Milý Patriku. Právě jsem s nadšením dočetla jednu z vašich knih a okamžitě si na internetu objednala další. Kniha ve mně stále doznívá. Líbí se mi váš styl psaní i humoru a hlavně se mi líbite vy celý, jste pro mě takový ryzí a skutečný člověk. Těším se na vaše další knihy. Mějte se moc hezky. Markéta

Edita 21 června, 2020

Milý Patriku, jsem z Vašich knih nadšená. Čtou se jedním dechem. Čtu si vždy před usnutím a ne a ne skončit dobrovolně, až se mi zavřou oči. Nevnímám čas a dokonce jsme jednou zaspali se synem do školy, protože jsem si četla do 01 hodin. Žasnu nad tím, jak dokážete popsat myšlenky postav, jak trefně popíšete, co si myslí. Naprosto to sedí. Když dočtu knihu, moc mě mrzí, že je konec, protože se sžiji s postavami. Prosím pište dál, je to odpočinkové čtení s těšením se na další a další stránky. Když je mi smutno, pustím si na you tube Váš smích, je naprosto originální a musím se zasmát také.

Lucie Svobodová 26 dubna, 2020

Hezký večer Patriku, právě jsem dočetla Vaši knížku Malý pražský erotikon. Knížka byla super, zpříjemnila mi několik večerů, mrzelo mě, že skončila… Přemýšlela jsem o tom, kam se chodí na takové náměty, ale je fakt, že největší předlohou je život sám. Sama jsem před měsícem začala psát knížku, protože některé zkušenosti prostě ze mne chtějí ven. Vůbec to neumím, to mi ale nebrání to vyzkoušet. Mám už 42 stránek! 🙂 Přeji Vám spoustu další inspirace, námětů a dopsaných knížek!

Stáňa 21 dubna, 2020

Milý Patriku, jsem v pracovní neschopnosti. Narazila jsem na Vaše knihy a všechny 4 si naráz koupila. Tak uvolňující a krásné a rychle čtoucí příběhy jsem dlouho nečetla. Obohatil jste můj život a to doslova. Už aby byly další, tak šup šup ať zase okořeníme naše všední dny. Přeji pořádnýho hubana od Můzy, ať nemusíme dlouho čekat. DĚKUJU, ŽE JSTE A PÍŠETE.. a vůbec děláte prostě práci, co vás baví, je to totiž na vašich dílech znát:))).

Přidat komentář
1 - 9