MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON

Tento příběh je určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví.

Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy.

Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji, než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama.

MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.

KNÍŽKU DOPORUČUJE IVANA CHÝLKOVÁ

„Napínavá, vzrušující, dojemná, zábavná, překvapivá knížka! A to tak, že chvílemi zapomenete i na sebe sama...“

MOJE POZNÁMKA

Devět měsíců jsem seděl zavřený ve své kanceláři divadla a s radostí psal příběh postav, na které jsem už dlouho myslel a těšil se, že je budu moct představit čtenářům. Tato knížka je, jak patrno z názvu, příspěvkem k žánru erotické literatury. Ale zároveň se tomu žánru poměrně zásadně vymyká. Nesnažil jsem se o sexuálně dráždivý text. Chtěl jsem především vyprávět o lásce a její osudovosti. Jsem totiž vlastně romantik. Žádný dobrodružný erotoman. A tak jsem napsal takový domácí, rodinný erotikon. O erotice, ke které přistupujeme v domácích papučích. Vím, že to zní trochu směšně. Ale takové všechny pozoruhodné erotické příběhy podle mě jsou. Trochu směšné. A pokud jde o skutečnou lásku, i trochu smutné. Budu šťastný, pokud se čtenáři budou při čtení smát a zároveň si oblíbí postavy natolik, že je jejich příběh dojme.

806 Komentářů

 1. Dobrý den, po dočteni této úžasné knihy jedním dechem se těším na další knihy z vaší řady. Již jsem četla Nejlepší vikend, taky úžasná. Jak píší předchozí komentující jste fakt vynikající spisovatel, který zaujme,rozesměje,rozbrečí. Můj 14lety syn, kterému jsem párkrát četla vtipné odstavce se také smál. Čtení strhujících příběhů hrdinů Vám nedovolí odložit tuto knihu, protože chcete vědět jak to dopadne. Přeji mnoho inspirací k psaní Vašich knih pro nás čtenáře. Děkuji
 2. Vážený Patriku, právě jsem dočetla, až je mi to líto:-)nejlepší kniha, jakou jsem od Vás četla!jak nemám ráda zimu, tak chvilky s erotikonem mi ji úžasně zpestřily:-))mooooc děkuji a ať se Vám daří!
 3. Váženy Patriku dostala se mi do rukou tato kniha kterou sem přečetla jedním dechem je to ze života a moc dobře napsaný, že člověk ju těžko odkladá již ted se těším na další vaše knihy .
 4. Eva
  Milý Patriku, dokázal jste vyvrátit moji domněnku, že na čtení nemám čas :) protože kteroukoli Vaši knížku jsem začala číst, hledala jsem každou volnou chvilku, abych se zase dozvěděla, co se v ní dál přihodí. Čtení Vašich knih je opravdu příjemným zážitkem a únikem od každodenních starostí. Příběhy jsou lidské, sympatické, velmi vtipné i dojemné a na nic si nehrají. Nemůžu se dočkat dalšího příběhu, se kterým se nám, čtenářům, svěříte :) Velké díky. Eva.
 5. Vážený pane Hartl, právě jsem dočetla vaši knihu a moc se mi líbí jak píšete. Přečetla jsem ji jedním dechem, jen jedno vám musím vytknout, jak jste nechal udusit Bublinu v autě, když si její páníček užíval. To mě dostalo tak, že jsem celou noc nespala, to jste neměl. Vím že je to "jen pes" a je to jen příběh, ale bylo mi jí tak moc líto. Mám tři pejsky a už jsem taky zažila dvakrát smrt milovaného pejska, ale je to vždy moc smutné a když to zaviní člověk, je to neodpustitelné. Jinak se mi vyše knihy líbí a pište dál. Hodně štěstí. Dáša
 6. Já moc nečtu, vlastně vůbec ale k vánocům jsem dostala tuto knihu. Jak jsem se do ní pustila tak jsem nemohla přestat. Nejhorší pro mě bylo přečíst poslední kapitolu, protože vím že podruhé už to nebude takový excelentní, úžasný, napjatě uvolňující zážitek! Brzo budu mít narozeniny a už mám přání, aby mi koupily všechny vaše knihy! Dokonalost opravdu.
 7. Knihu jsem precetla a musim jen chvalit! Pobavila, poucila , rozbrecela a odnesla me vlastni starosti nekam pryc! Dekuji za to i za bourlivy smich,ktery prisel v zaveru knihy! Prosim,neprestante psat! Alex.
 8. Teď jsem dočetla. Smála se i brečela. Perfektní. Děkuji za zážitek.
 9. Po roce obav z žánru, který nevím, proč bych měla číst, jsem otevřela loňský dárek k Vánocům, Malý pražský erotikon. A zjistila, že i v pracovním a rodinném shonu se dá knížka přečíst za čtyři dny, stačí jí na ulici nechat v ruce a číst i na tramvajové zastávce. Díky za to!
 10. Pane Hartle, Vase kniha je skvela. Moc me bavilo jeji cteni a tesim se na dalsi.
 11. Dobrý den, Vaše knizka je proste úžasná, uz čtu 2 a nemůžu se jich vůbec nabažit a i tato nezklamala, mnoho lidí na mě při jejím čtení koukalo zvláštně (je mi 15) ale i to se dá. Celkově mám ráda vaš vkus pro psaní a tajně doufám že budou další knížky 😀
 12. Vážený pane Hartle, chtěla jsem toho tolik napsat,ale po přečtení komentářů se nechci opakovat . Nad Vaší knihou jsem se smála ,brečela ,měla dobrou náladu a hlavně jsem se v ní potkala. Je to má první kniha,kterou jsem od Vás přečetla a již se těším na další . Napsat knihu,která se čte lehce ,musela být dřina. Umíte krásně opsat život. Děkuji Štěpánka
 13. Pěkný večer p. Hartle zrovna jsem dočetla Vaši knihu a musím říct,že jsem se už dlouho takto s chutí nezasmála pár minut před půlnocí. Ta masakrózní scéna setkání a šarvátky na hřbitově nad popsaným hrobem mě pobavila natolik, že to, jak se váš Erotikon skvělá kniha, vědí určitě i mí sousedé. Ještě jednou děkuji a přeji hodně tvůrci invence i do budoucna. A pozdravte od Ostravy celý váš divadelní ansámbl Studia DVA. Magdaléna
 14. Dobrý den Patriku, k Vaší knize jsem se dostala až přes rozhovor s Pavlem Štruncem, kde jste se mi zalíbil jako člověk a začal jste mne zajímat. Zatím mám přečtenu jen tuto knihu a jsem moc ráda, že jsem Vás pro sebe objevila. Z příběhu čiší úžasná lidskost a porozumění pro každou bytost a její "slabosti" a spolu s legrací je to nesmírně osvěžující koktejl, především v dnešní době. Moc Vám za to děkuji a pouštím se do další knihy ;-) Hana
 15. Milý pane spisovateli, Děkuji Vám za tuhle skvělou knihu. Řekl mi o ní jeden můj známý, a hned po prvních pár větách jsem vklouzla do děje a nedokázala se od něj odtrhnout. Děj je skvěle napsaný, postavy jsou realistické a je snadné si je zamilovat a vcítit se do nich. U kapitoly, ve ktere zemřel Fido a reainkarnoval se do holoubátka a následně do žížaly, jsem plakala smíchy. To se Vám povedlo! Stejně tak vztah Petry a Tomáše... dostal jste mě a už se těším, až se zítra začtu do Vaší další knížky. Hodně štěstí v další tvorbě! Dostal jste mě! ❤
 16. Něco tak milého, krásného, veselého a přesto smutného jsem dlouho nečetla. Jsem opravdu moc ráda, že jsem knížku pořídila do místní knihovny, v které *odpočívám* při shonu na rodičovské dovolené, a mohu tuto knížku šířit s upřimnou radostí dále mezi lidi. ♥
 17. Vážený pane Hartle, předně děkuji, že jste mi v mých jedenašedesáti připomněl slovo "čuramedán", jež jsem naposledy slyšel někdy na základce, ale nyní jsem je s gustem opět zařadil do svého slovníku. A kniha? Přece jen mám raději sevřenější formu, kde to autor občas vezme zkratkou, leč doba zase jednou přeje košatým románům. Pár zajímavých postřehů, které po pětatřiceti letech manželství dokážu ocenit. Každopádně při čtení téhle knihy jsem se ani chvíli nenudil, a víc si snad spisovatel od svého čtenáře ani nemůže přát. Buďte zdráv a stále vesel.
 18. Dobrý den pane Hartle.Malý pražský erotikon jsem četla každou volnou chvíli! Opravdu napinavá, vzrušující, dojemná. Hodně štěstí do dalšího psaní.
 19. Pane Hartle, právě jsem dočetla vaši knihu Malý pražský erotikon. Je to už druhá knížka od vás, kterou mám ve své knihovně a musím říct, že je skvělá. Píšete velmi čtivě a to tak, že člověk je napnutý, co se bude dít dál a nedokáže se od knížky odtrhnout. Moc mě bavíte. Píšete opravdu tak, jak ty věci v životě jsou a jak se dějí, naprosto bez obalu, a to je na vašich knihách to skvělé a co mě baví nejvíc.Kniha Nejlepší víkend byla taky báječná. Snad píšete další knížky, moc na ně těším.
 20. Dobrý den Patriku, díky za Vaše knížky. Malý pražský erotikon je po Nejlepším víkendu teprve druhou knihou, kterou jsem od Vás přečetla, ale o to víc se těším na ty další :-) Čtení Vašich knih je skvělý relax, zábava a člověk se těžko od knihy odtrhává. Díky moc a těším se na Vaše další nové tituly. Radka
 21. Děkuji! Malý pražský erotikon, 431 stran, jeden den čtení. Nešlo ho odložit. Teď mám o čem přemýšlet. K.
 22. Vážený Patriku, děkuji za tak báječné čtení! Opravdu lehké, milé, svěží, plné příběhu! :-) Máte velký DAR!!! Děkuji Vám, že se o něj s námi dělíte! :-) Přeju Vám spoustu skvělých podnětů pro další psaní a hodně zdraví!
 23. Vážený pane Hartle, úžasná knížka. Moc za ni děkuji a těším se na další. Jen škoda, že nepíšete tak rychle, jak my čteme. Kniha za tři dny, kdo to pak má vydržet 😀. Ať se Vám i nadále daři!

Vložit komentář

*