PRVOK ŠAMPÓN TEČKA a KAREL

Tento román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů, kteří si dvacet let po maturitě zkusí položit otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, nezbývá jim, než se rozhodnout, jestli s tím chtějí něco udělat.

Kdyby měl Karel charakterizovat, jaká tato kniha je, pravděpodobně by řekl, že je to výzva. Výzva nebát se v poločase rozpadu změnit a čelit pohodlnosti. Prvok by asi neváhal pateticky dodat, že je to příběh o svobodě a odvaze, která je k ní potřeba. A taky o tom, jak milovat. Manželky, milenky, matky i dcery. Tečkovi by to bylo fuk, protože knížky nečte. Ale kdyby zjistil, s kolika ženami se v tomto příběhu vyspí, možná by ho to zaujalo natolik, že by si zrovna tenhle román přečetl. A Šampón by hlavně považoval za důležité, aby se při čtení této knížky čtenáři dobře bavili. Protože podle něj v ní jde především o to, o čem zpíval Freddie Mercury:  Show must go on!

O KNIZE NAPSALI

 "Túto knižku som prečítal na dúšok. Je napísaná ľahkým perom o vážnych veciach."
Milan Lasica

„Patrikova knížka je lehké čtení o těžkém životě dnešních třicátníků. Sledoval jsem vtipně propletené osudy Prvoka, Šampóna, Tečky i Karla a upřímně jsem se bavil autorovou  ironií, se kterou popisuje jejich hmyzí snažení.“
Jiří Menzel

SLOVO AUTORA

Letos v srpnu mi švagr nabídnul, že kdybych měl chuť napsat knížku, pomohl by mi s jejím vydáním. Nikdy předtím mě nenapadlo zkusit napsat román. Psal jsem jen divadelní komedie a filmové scénáře. Ale protože jsem měl právě rozpracovaný námět na filmovou komedii o čtyřech kamarádech Prvokovi, Šampónovi, Tečkovi a Karlovi, rozhodl jsem se zkusit jejich příběh tentokrát jako román napsat. Velmi příjemně mě překvapilo, jak je psaní literatury v porovnání s dramatickými texty svobodné a formálně nesvázané. A psaní mě těšilo víc, než jakákoliv práce předtím. Abych měl čas na psaní knížky, musel jsem se sice na několik měsíců finančně hodně uskromnit a rodinný rozpočet utrpěl nezanedbatelné trhliny, ale vůbec toho nelituju. Naopak. Už teď plánuju, jak a kdy napsat další knížku.

PODĚKOVÁNÍ

Děkuju všem kamarádům, kteří mi pomohli s dokončením a vydáním knížky. Především děkuju Ivanovi za návrh, abych vůbec knížku napsal, své ženě za první čtenářskou zpětnou vazbu, Martinovi Hofmannovi a Kateřině Šavlíkové za inspirující připomínky, Evě Popovič , PhDr. Dagmar Machyčkové a Lindě Klecatské za jazykové korektury, Silvii Klasové za korekturu slovenštiny,  Markétě Horák za krásnou obálku, Michalovi Hrubému za mnohostrannou výpomoc propagační a prodejní, Tomášovi Přenosilovi za PR management, Yvettě Lizatovič a Point production za propagaci v rámci divadelních představení Caveman, kapele Davida Krause za vystoupení na křestu knihy, policistům z Vyšší policejní školy MV za odborné konzultace, Luďkovi Pravdovi za bezbolestné pořízení mých fotografií, Milanovi Lasicovi a Jiřímu Menzelovi za doporučení  a hodnocení knížky, a také Kryštofovi Hádkovi a Evě Holubové za pokřtění.

157 Komentářů

  1. Zdravím Patriku. V silvestrovském Všechnopárty přišla řeč na hlavní představitele vznikajícího filmu PRVOK ŠAMPÓN TEČKA A KAREL. Po shlédnutí pořadu jsem si Vaši knihu okamžitě přečetl a už během čtení jsem si představoval Vámi zmiňované herce. Hofmanna, Švehlíka, Čermáka a Pechláta. Zajímalo by mě jestli jsem se trefil v tom kdo bude hrát koho.
  2. Zdravím Vás a zároveň i chválím!!! O prázdninách se mi dostala do ruky kniha "Okamžiky štěstí", přečetla jsem ji jedním dechem, byla vtipná, pravdivá a hóóódně dojemná. Tak jsem si minulý týden koupila "Malý pražský etotikon". Bydlím shodou okolností také v řadovce, a o soužití se sousedy vím své, ale vy jste to vystihl, no MEMÁM SLOV. Určitě si napíšu ježíškovi o další knihu, jejíž jste autorem. Díky, Zuzana
  3. Krásná knížka, poslední z Vašich knih, kterou jsem přečetla. Už teď se těším na filmové zpracování. Děkuji za krásné chvíle u vaší knihy.
  4. Zdravím Patriku, právě jsem docetla vasi knihu v poradi druhou a jsem stejne jako z te prvni knihy nadsena , precetla jsme ji jednim dechem a jsem smutna , ze nemohu pokracovat . Uplne me pribeh spoluzaku vcucnul a protoze nezazivam prijemne zivotni obdobi byl to pro me diky vam a klukum v knize , kterym jste vdechl zivot , prijemne ztraveny cas a ted jdu hledat vase dalsi knihy , ktere chci take mit , preji hodne spokojenych ctenaru jako jsem ja a moc diky .Gabina

Vložit komentář

*