Knihy

Okamžiky štěstí

Dvojromán Okamžiky štěstí je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali…

Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Šárka 28 ledna, 2024

Dobrý den,
jsem vaše velká fanynka. Vaše knížky jsou neodolatelné. Kromě Okamžiků lásky mám všechny pokoupené. Jenže další knihy už asi bohužel si nebudu moci dovolit kupovat. Ani ne tak z finančního hlediska, jako z hlediska nedostatku místa v našem malém 2kk bytečku, kde žiji s mým manželem a dvěma invalidními vozíky. Jsem totiž těžce tělesně postižená mladá žena milující knihy. Můj handicap mi toho kromě čtení a práce na počítači, kterou si přivydělám moc neumožňuje. Abych mohla lépe, a hlavně kdekoli číst, dostala jsem od manžela k narozeninám čtečku knih. Ta se mi i lépe drží, a ještě lépe otáčí stránky. Mám totiž postižené všechny čtyři končetiny. Proto když jsem si chtěla koupit všechny vaše knihy ve formátu E-knihy, bylo pro mne velké zklamání, že neseženu do mé čtečky ani jednu. Proto bych se chtěla zeptat, zda se v budoucnu vaše knihy ve formátech E- knih lidé jako já dočkáme?
Mockrát děkuji za odpověď.

Jarmila 10 března, 2022

Pěkný den Vám přeji, nyní jsem dočetla knížku Okamžiky štěstí, moc hezké – ještě mám slzy v očích, jak mi to dojalo. Četla jsem první Jáchyma a pak Veroniku je to moc hezky napsané, jak to vnímají kluci a jak holky. Opravdu se nad Vaším uměním skláním. Moc za knížku děkuji a přeji Vám vše nej do další tvorby.
Jarmila

Vilém Bochenek 28 července, 2021

Dobrý den,

Vaše knihy moc fajn. Dočetl jsem již třetí a budu se těšit na další.

Jana Malenovská 20 ledna, 2021

Cetla jsě nejdriv Veroniku, pak Jachyma. Na to, kolik dostali nalozeno se se vsim skvele vyporadali. Dava to cloveku nadeji, ze po vsech hroznych vecech a udalostech, co cloveka potkaji se vzdy dokaze vsechno obratit k lepsimu. Dekuji za Vase skvele psane knihy a prosim piste dal 🙂

Štěpánka 10 září, 2020

Milý Patriku,
ráda bych Ti poskytla zpětnou vazbu k Tvým knihám, které jsem četla.
Jak jsem se k Tobě vůbec dostala? Během rutinní práce na diplomce jsem poslouchala Radiožurnál, kde jsi byl hostem Lucie Výborné. Jistě Ti je jasné, čím jsi mě hned zaujal. Říkala jsem si, že musím zjistit, jaké knížky píše takový chechtal 🙂 Na současnou literaturu jsem typicky příliš konzervativní, ale tohle byl dobrý impuls.
Jako první jsem si půjčila Malý pražský erotikon od své švagrové. Název by mě odradil, ale nic jiného neměla. Výrazně mě varovala, že to sama nečekala, ale erotika byla opravdu na každé stránce. Sice jsem se toho bála, protože jsem mladá, naivní a staromódní, ale rozhodla jsem se to risknout. Pak jsem byla mile překvapena, když jsem semtam narazila na stránku bez erotiky 😀 Celkově se mi Tvůj styl psaní zalíbil, podával jsi to tak, že mě to často ani nepohoršilo a dokázala jsem se do postav vcítit. Pro mě z principu neomluvitelná nevěra začala být kvůli okolnostem některých vztahů pochopitelná. Často jsem se i zasmála.
Chtěla jsem číst dál. Maminka švagrové mi půjčila Okamžiky štěstí – krásný název. Jaké bylo moje zklamání, když tam na mě zase bafla erotika! S tím jsem nepočítala, myslela jsem, že to byla specialita Erotikonu a teď už budu mít klid…navíc jsem začala od Veroniky a první stránky byly tak intenzívní a tragické, že jsem to málem vzdala. To ale není můj styl, takže jsem četla dál. Nakonec mě zaujal i tenhle příběh a byly tam i pasáže, které jsem četla nahlas. Jáchyma jsem pak proletěla cobydup a moc by mě zajímalo, jaký pocit bych z knihy měla, kdybych ji četla opačně. Každopádně si vůbec nedovedu představit, jak jsi něco takového psal.
Jedna věc mi ale přišla tak divná, že jsem se rozhodla Ti napsat a zjistit, jak jsi to myslel. Jedná se o to, jak postavy (zejména Jáchym) pohlížely na Ondřeje Kota po tom, co „kvůli němu“ skončila Veronika v Bohnicích. Ano, choval se hloupě, že si s ní začal, ale to Veronika taky, to je přeci oboustranné. Tudíž nechápu, proč je on označován jako hajzl. Jestli se nepletu, ani se mu nesvěřila, že s ním čeká dítě. Takže buďto to tak popisuješ proto, že to má být subjektivní vnímání bratra-ochránce (stejně tak Veroničiných přátel) jednajícího v afektu, nebo jsem já mimo. Švagrová mi na to řekla, že Kot měl být ten moudřejší a zkušenější a nezačínat si s ní, když ona je tak mladá a přišla o rodiče. Ale to mi tak nepřijde, sama už byla tou dobou opatrovnicí svého bratra, matkou, studentkou a podnikatelkou, takže rozumu by měla mít dost. Každý koukáme na svět jinýma očima, ale tohle mi přišlo oproti Tvému stylu (který mi vyhovuje) netradičně černobílé, Veronika jako oběť a Ondřej jako viník.
Děkuji Ti za zajímavé čtení, příště se chystám na Prvok, Šampon, Tečka a Karel, jsem zvědavá, čím mě zase překvapíš 🙂 A chválím minimum překlepů a gramatických chyb, na to jsem pes 🙂
Přeji Ti všechno nejlepší k narozeninám!
S pozdravem,
Štěpánka

Daniel Rein 9 listopadu, 2019

Dobrý den, mám audio verzi Vaší knížky a odposlouchanou Veroničinu část a kus části Jáchyma. Musím Vám poděkovat, protože je to super napsané i namluvené. Je to napsané tak „jak Vám zobák narost“ ,jak by řekla moje maminka. Neustále je tam nějaká akce a žádná hluchá místa. Je mi 45 a smekám. Moc děkuji, jelikož již dlouho nemám rodiče, pěkně sem to vořval. Děkuji Daniel Rein

Katka Novotná 14 srpna, 2019

Patriku, děkuji za Okamžiky štěstí a taky moc za to, že to zase skončilo s nadějí, že těch šťastných chvil bude více a více ?
Katka

Adela 11 června, 2019

Dobrý den, děkuji za vaše knihy (3 vaše díla), které se mi moc dobře četly. Nejprve jsem přemýšlela, jestli budu hledat návod k tomu, jak číst tuto dvojknihu, ale pak jsem koukla na začátek obou a vybrala jsem začít tím mladším z Veronika Jakub. Je zajímavé, že jsou mezi romány maličké nesrovnalosti. Zajímalo by mě, jestli je to náhoda nebo záměr?
Děkuji, s pozdravem Adéla

Jula 10 června, 2019

Krásně se kniha četla, až mi bylo na konci líto, že už je fakt konec … 🙂 Přemýšlela jsem, jestli jste začal psát nejdříve příběh Jáchyma a poté Veroniky nebo jste to různě propojoval. Bavilo mě oboje, ale začala jsem pánskou částí a ta mě bavila o trochu více 🙂 Chlapi to mají prostě v životě myslím jednodušší, můžou více riskovat a o některých věcech ani tak nepřemýšlí. My ženské to prostě více řešíme 🙂 všechno 🙂
Jen tak dál… obohatil jste naši kulturní scénu a to se mi líbí 🙂

Soňa 6 dubna, 2019

Dobrý den , Patriku, tak další kniha za mnou a opět musím smeknout ? četla jsem nejdříve Veroniku, takže u Jáchyma jsem tak nějak věděla “co bude”, ale konec s Amy mne rozsekal ?? Skvělý finish ?? Už se těším na poslední Váš kousek ‘Nejlepší víkend’ ?
Pište dál ?? Soňa

Pavla 15 března, 2019

Dobrý den Patriku, právě jsem dočetla Vaši třetí knihu a rozhodla jsem se reagovat, i když jste prvním autorem. V poslední době mě nezaujala žádná kniha českého autora a pak přišel Váš Malý pražský erotikon a dlouho jsem se tak nepobavila, smála jsem se nahlas a podobně tomu bylo u druhé knihy Okamžiky štěstí, no a včera jsem dočetla zatím poslední dílko Prvok, Šampon, Tečka a Karel, úžasný zážitek, za který mockrát děkuji. Jdu si koupit poslední knihu a těším se na další. Jste výjimečný a stejně tak jsou Vaše knihy – vtipné, jedinečné, inteligentní, osvobozující, plné energie… Děkuji a přeji Vám, ať se nadále daří.

Soňa 24 února, 2019

Zdravim Vás, Patriku, tak začínám číst i tuto knížku, v pořadí již třetí za posledních “pár” dní.. mám za sebou, dá se říci “měsíc ve stylu Patrika Hartla”.. recenze píši dnes najednou po dočtení Malého pražského erotikonu a po prvních stránkách Okamžiku štěstí, kdy hned na třetí stránce bulim jako želva ?
Vy mi dáváte ?
Moc díky za super čtecí chvilky..a upřímně, jsem zvědavá, co mne v této knize čeká..

Hezký den a velké díky, Soňa

Denisa 30 ledna, 2019

Dobrý den, děkuji moc za krásnou knihu, četla se jedním dechem. Začala jsem číst ze strany Veroniky a bylo to super. Na konci jsem vytušila, že se Jáchym setká s Amy. A tak jsem hltala i ze strany Jáchyma. Děkuji a hned si koupím další. Denisa

Dagmar Baroňová 6 srpna, 2018

Děkuji moc za krásou knihu,Malý pražský erotikon,i když je staršího data,přečetla jsem jí až tet.Už ale vím,kterého spisovatele budu napříště v knihovně hledat.Konečně z našeho života,objektivně a né ty americké sračky.Prominte.Kdysi jsem vyhledávala Pár knih ze západu,tet opačně hledím na české spisovatele.A ve Vás nacházím opravdu super čtení.Děkuji.

Sissi 14 června, 2018

Báječná kniha při které jsem se smála i brečela.Přečteno jedním dechem,díky za ni.

Blanka Maturkaničová 7 června, 2018

Dobrý den! Pane Hartl, moc Vám děkuji za knihu Okamžiky štěstí, jsem čtenářka 63 let, tato kniha mi udělala velkou radost a pomohla překonávat mizerné období. Budu číst další. Děkuji. Maturkaničová

Marie 28 května, 2018

Dobrý den, Patriku, Vaše knihy jsem přečetla jedním dechem, hodně jsem se při nich nasmála,
odpočinula. Když jsem dočetla poslední stránku, přála jsem si, abych ještě mohla pokračovat
ve čtení. Děkuji za úžasný čtecí zážitek a už se těším na další knihu z Vaší tvorby.

Petra 18 dubna, 2018

Dobrý den, Patriku,
neplánujete či nepíšete již další knihu ? 🙂

Patrik Hartl 24 dubna, 2018

ano ano 🙂 vyjde 15.10. 🙂

Monika 6 srpna, 2018

Dobrý den,
právě pátrám na internetu, kdy vyjde další knížka. Všechny tři předchozí jsem přečetla jedním dechem před rokem. Věděla jsem, že další vyjde v roce 2018…15. 10., to je za chvilku, to už vydržím! 🙂 Díky za ně.
Viděla jsem také Líbánky na Jadranu – skvělé, dlouho jsem se tak nepobavila. Kamarádčina dcera v půlce představení podotkla (když matka nepřestávala hýkat smíchy), že je zajímavé, že jí stejné situace doma tak směšné nepřijdou. Je to ze života. 🙂
Jen tak dále. Tak trochu ze sobeckých důvodů držím palce, ať Vás neopouští invence a dobré nápady, abyste nás ještě dlouho zásoboval potravou duševní, bez které by se člověk jinak asi zbláznil. 🙂

Lucie Roztocilova 15 dubna, 2018

Dobry den

Bohuzel u zakoupene knizky je tiskova cyba! Uplne chybi strany 177-192 u pribehu Veroniky.

Kde se to da reklamovat prosim?

Dekuji a jsem s pozdravem

Lucie Roztocilova

Patrik Hartl 24 dubna, 2018

to mě mrzí, že na vás padl vadný výtisk… v místě zakoupení s účtenkou vám knihu vymění za bezvadnou 🙂 🙂 mávám!

Eva 26 února, 2018

Dobrý den Patriku, poprvé ve svém životě jsem se rozhodla napsat k něčemu komentář. To že to je k vaší tvorbě je neuvěřitelná shoda náhod, která začala tím, že jsem hledala dárek k Vánocům pro své nejbližší. Náhodou jsem objevila možnost členství v divadelním klubu Studia Dva, a při té příležitosti jsem zjistila, že kmenovým autorem a zároveň režisérem v tomto divadle jste vy. Po novém roce jsem si byla vyzvednout v divadle lístky na představení a potkala jsem vás před pasáží. Ještě týž den mi kamarádka v kavárně vyprávěla, že četla vaši knihu „Malý pražský erotikon“, kterou si rozhodně musím přečíst. Přečetla jsem ji jedním dechem! Potěšila mě i uklidnila, uklidnila v tom směru, že nejspíš nejsem sama, kdo má pocit, že poslední dobou prožívá mexickou telenovelu:-). Obdivuji vás jak dokážete popsat smýšlení různých lidí, zachovat si nadhled, nikoho neidealizovat a nikoho neodsuzovat, a zároveň ještě vnést do příběhu úžasný humor.. Vaše kniha (teď už knihy:-)) mě rozesmála i rozplakala, prostě mě bavila a zaujala jako málokterá jiná. Oslovil jste mě tak, že kdybych nebydlela přímo na náměstí jednoho velkého města, uvažovala bych i o členství v klubu NEsráčů! Těším se na vaše další knihy, do divadla na vaše hry a moc děkuji že jste mi takhle „vstoupil“ do života a díky vám si mohu prožít i své okamžiky štěstí..

Lea 30 ledna, 2018

Pane Hartle, v Show Jana Krause ste povedali, že ste túto knihu fakt vysedeli. Dočítala som Veroniku a musím konštatovať – vy ale viete kvalitne sedieť! 🙂
Ďakujem Vám za krásny zážitok a teším sa na Jáchyma. Vlastne ani neviem, či ho chcem čítať, pretože ma ničí, že táto kniha bude za mnou, nie predo mnou 🙂 Okamžite idete do môjho zoznamu autorov, ktorých každé dielo pôjde bez skúmania rovno do read listu. Len tak ďalej!

Přidat komentář
1 - 3