Nebuď sráč!

ulet2Nebuď sráč!

Když jsem psal o úkolech, které si vzájemně Prvok, Šampón, Tečka a Karel zadají, aby si nepřipadali jako sráči, napadlo mě, jestli bych je taky dokázal splnit. Byla to přirozená reakce. Myšlenka, která mě musela napadnout. A když už mě napadla, nešlo se jí zbavit. A tak jsem se aspoň prostřednictvím částečné modifikace prvního úkolu jejich hry rozhodl zjistit, jestli nejsem sráč. Hrozílo sice, že se akorát ztrapním a že  ten můj nápad vyzní jako naprostá pitomost, kterou navíc bude spousta lidí považovat za křečovitý pokus o propagaci knížky, ale to  pro mě přestalo  být důležité. Mnohem důležitější bylo, že jsem měl příležitost se nakopnout a probrat z pozvolného stárnutí, které člověka postupně čím dál víc nutí dělat výhradně rozumná a užitečná rozhodnutí. Přiznávám, chtěl jsem si prostě dokázat, že nejsem srab. A že nepíšu o něčem, čeho bych sám nebyl schopen. A tak jsem se rozhodl přeběhnout nahý Staroměstské náměstí. Uvědomuju si, že to zní nablble, ale mě to nablblé nepřipadalo. Naopak to bylo nečekaně euforické osvobozující dobrodružství.

Protože by mě mrzelo, kdyby si někdo myslel, že jsem se rozhodl běžet kvůli nějaké hysterické propagaci, nikde jsem o tom  aktivně při prezentaci knížky nemluvil. Ten běh měl význam jen pro mě samotného. A zveřejňuju ho na tomto webu především proto, že mě zajímá, jestli se ke mně někdo přidá a odhodlá se na základě příběhu knížky taky něco podobného zkusit. Možná jen tak z hecu nebo třeba taky proto, aby nějak čelil normativnímu stárnutí. Prostě by mě těšilo, kdybych věděl, že i někdo jiný cítí a uvažuje jako já. Pokud má některý ze čtenářů (nebo klidně i některá ze čtenářek) chuť ten osvobozující úkol taky splnit, srdečně to doporučuju! Stojí to rozhodně za to! Pokud se vám to podaří, PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL vám pošlou certifikát, že nejste sráč (sračka).

Pravidla hry

Kdo má zájem o certifikát, že není sráč (sračka), měl by se vysvléct donaha a přeběhnout v denní dobu rušné náměstí nebo ulici ve městě, kde žije. Pokud je zájemce o certifikát z vesnice, může plnit úkol i na návsi, ovšem pouze za předpokladu, že je tam nějaké větší srocení lidí (například dožínky nebo jarmark). Při běhu může mít člověk na sobě pouze boty, jinak musí být zcela nahý. Je dovoleno rukama si zakrývat přirození. Běh je zapotřebí natočit na mobil nebo kameru. Při natáčení běhu a organizaci celé akce je povolena asistence kamarádů. Kdo zašle záznam svého běhu (s uvedením křestního jména, místa běhu a data) na níže uvedenou mailovou adresu, získá obratem  certifikát a jeho záznam bude připojen k tomu mému. Certifikát platí trvale a opravňuje majitele ke členství v klubu NEsráčů. Pokud v tom klubu nezůstanu sám, můžeme se pak třeba i pravidelně scházet... Přeju hodně zdaru!

Chceš se stát členem klubu?

Umísti své video na Youtube.cz a pošli mi odkaz. Podívám se na tvé video a ozvu se ti, zda jsi splnil pravidla a stáváš se členem klubu. Díky.

Členové klubu

 

466 Komentářů

 1. Milý Patrik. Chcela by som sa Vám poďakovať za spríjemnenie pár chvíľ môjho života. Vašu knihu ,,Malý pražský erotikon" som si kúpila v Brne na spríjemnenie večera na hotely. Nemala som veľké očakávania , ale moje prekvapenie po niekoľkých riadkoch ktoré som prečítala, bolo ozaj veľké. Je presne taká istá, ako Váš povzbudivý smiech. Plná zábavy, zamyslenia , bezprostredná a hlavne ma naozaj pobavila. Nechcela som, aby sa skončila a tak som sa tešila na každú chvíľu, keď som ju chytila do ruky. Napísal ste príbeh ktorý ma pohltil a kedy som si uvedomila, že život je plný prekvapení a netreba sa ničomu brániť, len ho brať taký, ako sa nám ukazuje a tešiť sa , že opäť príde niečo pekné a zaujímavé. Ďakujem Vám za pohodu a nadhľad , ktorý som si vytvorila aj nad vlastným životom. Želám Vám ešte veľa tak úžasných emócií, ktoré viete rozdávať ľuďom. Slnko v duši, Gabi Vici.
 2. Vážený Patriku. Dostala jsem Vás ke svým 40-tým narozeninám formou poukazu. Tzn. poukaz do Knihkupectví s 1/2 platností. Využila jsem ho den před vypršením a protože jsem spěchala, požádala jsem o radu slečnu prodavačku. Když se mě zeptala co bych si tak představovala, kritériem byl český autor a humor...řekla mi "tak to by Vás mohl bavit Patrik Hartl, máme tady dvě knížky"... Hned jsem zajásala neb jsem si vzpomněla, že po shlédnutí Vašeho vystoupení v šou Jana Krause, jsem si řekla "tu knížku si koupím" (ale pak k tomu v tom životním kolotoči nedošlo). S úsměvem a obrovskou radostí, že jsem ten poukaz využila tak skvěle, jsem do 5 min. vyšla z obchodu. Knížky jsem si nechala na dovolenou. První jsem přečetla za dva dny, druhou během tří dnů. Jsou slovy naší mládeže "boží"... Je tady napsáno spoustu chvály a tak nebudu opakovat napsané... Prostě velké, velké díky za krásné příběhy ze života, smích i slzy... Budu Vás i já "dávat" k narozeninám svým přátelům... Zdravím z Krnova a těším se na další tituly. P.S. Udělám si čas a zajedu do Prahy na Vaše hry. U nás jsem stihla Hovory o štěstí... skvěle jsem se bavila.
 3. Patriku,předem se omlouvám,že Vás oslovuji pouze jménem,ale po přečtení Vašich knížek mi to přijde tak nějak samosebou. Ty Vaše knížky jsou prostě úžasné!!!! Doufám,že se brzy dočkám něčeho dalšího,stejně tak nádherného.Vtip,nadsázka,příběhy veselé i dojemné. Smála jsem se i plakala zároveň. Na dobu,kdy jsem četla Vaše knížky jsem se zcela ztotožnila s postavami v nich a žila jsem jejich životy. Děkuju Vám moc!!! P.S. miluju Váš smích!!!! Dáša Dvořáková
 4. Patriku, (kašlu na pane Hartle) - jste NEJVÍC MOC DOBREJ - jste fakt boží. Do pytle, slzela jsem smíchy i dojetím. Četla jsem Prvoka i Erotikon - Prvok topovej, Erotikon ze života (pro mě jako vdanou ženskou ještě víc). Opravdu moc doufám, že se chystáte napsat něco dalšího, že nás nenecháte dlouho čekat, protože já jsem superknihomol (v rámci mých možností) a tahle knížka mě sežrala i s botama - na pár hodin jsem vypadla ze svýho života a žila životy co jste napsal Vy. Díky moc - díky... Mějte se fajn, spoustu štěstí v životě Daniela
 5. Prvok, Sampon, Tecka a Karel je uzasna kniha ze zivota. Po 10 letech kniha prectena do tydne. Dekuji za neskutecne uvolneni a za to, ze jsem si uvedomila spoustu veci. Uz se tesim na Erotikon, ten si koupim zitra. Pekne leto vsem!
 6. - ...ale dyť říkal, abysme mu napsali, je to tam na konci tý knížky... - No, týjo, ale víš, kolik mu takhle píše lidí? A krásnejch ženskejch? - Hm...vlastně máš pravdu, dyť já ani nevím, jak bych mu to napsala, aby to nebylo blbý. Že mi ten Erotikon půjčila naše bezva sekretářka s tím, že na něj čeká dalších 10 lidí, ať čtu rychle? Že jsem ho četla v jednom kuse 8 hodin a nevyplela kvůli tomu zahradu, neumyla nádobí a zapomněla se najíst? A že v tom je spousta příběhů, co znám, a můj taky? Že mi poslední větou začalo doopravdy léto a že je .....že je prostě borec? Hm...tak to je fakt blbý. To mu radši nic nenapíšu...
 7. Díky za krásnou knihu, u které jsem se nahlas smála, nemohla se od ní dva dny odtrhnout, a kdybych neměla malé děti, přečetla bych ji na jeden zátah! Přeju hodně dalších úspěchů!!!
 8. Milý Patriku, moc děkuji za příjemné chvíle strávené ve společnosti Vaší knížky Malý pražský erotikon, jak psali i jiní, knížka mě dovedla rozesmát i přivést k slzám, neskutečný... Jelikož máme doma dva malé syny, ke knížce jsem se dostala až večer v posteli a řeknu Vám pak ty sny... :-) Manžel taky moc děkuje i když ještě nečetl :-) Viděli jsme představení Caveman v podání Jakuba Slacha a další neskutečný zážitek, člověk by netušil kolik máme mimických svalů a jak rychle je dokáže Jakub použít a měnit, úžasný představení, všem doporučuji :-) Závěrečný aplaus ve stoje si jistě zasloužil právem. Už se moc těším na Vaši další knížku, držím palce, ať je stejně povedená, nebo lepší jak erotikon :-) A ještě jedna poznámka, moc mě potěšilo na konci knížky, že Vám jako čtenářka můžu napsat své dojmy, to se mi ještě u žádného jiného autora nestalo a tak i za tuto příležitost moc díky! Jste frajer :-) Jana B.
 9. Dobrý den Patriku. Prvoka Šampóna Tečku a Karla jsem koupila manželovi k vánocům. Nevydržela jsem a přečetla si ji hned, než jsem ji zabalila. Chtěla jsem jen nakouknout, ale už jsem se nedokázala odtrhnout. Manžel posléze stejně tak. Vyprávěli jsme o ní dalším. A tak se knížka stala putovní. Vrátila se k nám téměř po půl roce a potěšila velké množství lidí. Velice děkujeme.
  • Myslím, že autora by spíš potěšilo, kdyby si Vaši známí knížku na Vaše doporučení raději sami koupili. Věřte nebo ne, ale i autor knih musí být z něčeho živ.
 10. Vedle me spinka dvoumesicni miminko a ja mam slzy v ocich. Docetla jsem prave Vasi knizku Prvok, Sampon, Tecka a Karel a chci Vam podekovat. Prijemne jste me vytrhl z krmeni a prebalovani a taky navnadil a asi s manzelem dozeneme to sestinedeli;-). Vsichni rikali, at si v tehotenstvi naspim do zasoby, ale netusila jsem ze duvodem bude nocni cteni Vasich radku. Sice nejste Hrabal, ale jste kanon!!! Piste!
 11. Děkuji, děkuji, děkuji. Po shlédnutí Vašeho vystoupení u pana Šípa jsem si uvědomila, že jste režisérem Cavemana, představení, u kterého jsem smíchy brečela a že jste napsal dvě knihy, které musím přečíst. Objednala jsem si je v knihovně a musela dost dlouho čekat, než na mě přišla řada. Čekání se vyplatilo. Během čtení jsem se rozhodla, že musím vidět i další Vaše věci. Jela jsem do Prahy na Soukromý skandál a koupila lístky na léto na Vyšehrad. V poslední době mě dostala kniha Johna Irvinga Pravidla moštárny a obě Vaše knihy. Pořídím si je domů, abych je mohla kdykoli otevřít a kousek si přečíst. Moc se těším na další knihu a ještě jednou děkuji za to, že jste. Jana
 12. Patriku jsou čtyři hodiny odpoledne, na Gold Coastu v Queenslandu v Australie prší a ja prave zavřela Vaši knihu " a pak spolu seděli v objetí tak dlouho , až jim ty nudle úplně vystydly " Ta poslední věta zůstala viset ve vzduchu jako dávna vzpomínka , kdy to jen bylo Karafiat - Broučci ...spali a spali a dobře se jim spalo Dávno bych Vaši knihu, kterou sem přivezla navšťeva z Česka odložila, uznejte určitě nebyla určena pro prababičky velmi pokročilého veku , ta " sprostá " slova jsme taky znali , ale nikdy tak nemluvili . Zavřela jsem knihu a zmocnil se mne pocit hlubokého klidu, že věci jsou tak ,jak mají byt , že lidé žiji svůj určeny život v době do které se narodili , že proste jen žiji , rodí se miluji , vzpouzi i umírají , že tohle poselství jste nám sdělil jazykem doby ve které žijeme Obrátila jsem poslední stránku a uviděla Váš vzkaz , A tak píšu Vám děkuji , děkuji za Taňu , Martu , Honzu i Znyňka i všechny ostatní, tolik jim podobnych jsem v životě potkala Za to, ze jste o nich napsal , můj dík N S až příjedu do Prahy v létě rada se půjdu podívat na některé představení Vaši hry Odesláno z iPadu
 13. Milý Patriku, půjčila jsem si v knihovně Váš Malý pražský erotikon a nadšeně přečetla. První pocit byl, že ho musím mít doma, abych se k němu mohla vracet. V euforii jsem si "vygooglila" Vaši tvorbu a už mám doma nejen Erotikon, ale i vaši prvotinu Prvok a Šampón a Tečka s Karlem. Moc Vám za ty knihy děkuji. Váš styl a vtip mě nabíjí energií a pobavil i mého manžela, který je jinak velmi skeptický čtenář. Netrpělivě očekávám Vaši novou knihu a moc se na ni těším. Tak hezky makejte, i když to někdy určitě bolí, taky ta zodpovědnost asi nebude žádná sranda, když víte, kolik čtenářů na to čeká... Ale nedivte se nám. Protože když Vás člověk čte, je mu hezky na světě. Hodně inspirace a radosti z práce Vám přeje Marie
 14. Dobrý den Patriku, v poslední době jsem u všech knih usínala na druhé až páté stránce. Vaše knížka Malý pražský erotikon mi to nedovolila. Přečetla jsem ji za noc a to ranní vstávání si nechtějte představit. Je to skvělá, vtipná a dojemná knížka. Smála jsem se, ale i brečela. Navíc jsem si představila že i Vy jste se při ní občas smál, Vaším úžasným, nakažlivým smíchem :-). Držím Vám palce, ať i Vaše další knížky jsou takové. Přeji mnoho úspěchů a krásné dny.... Jolana
 15. Vážený pane Hartle, po opravdu dlouhé době jsem navštívil divadlo U Hasičů a viděl Vaši hru Caveman a musím přiznat, že jsem byl nadšen nejen zpracováním předlohy, ale i skvělou režijní prací. Hlavně proto jsem přečetl Váš "Pražský erotikon" do poslední stránky a nedá mi, abych se Vás neotázal, proč jste zvolil formu, která připomíná reportáž v denním tisku. Myslím tím nejen hlavně popisný způsob, kterým děj prezentujete a tím zcela chybí i atmosféra, která je v takových životních okamžicích pro mne jako čtenáře důležitá, ale i občas jednověté vysvětlení či futuristická věta / typu ale v budoucnu se mu to nevyplatilo/na závěr některých kapitol. A s hlubší prokreslenosti jednotlivých postav jste se vůbec nezdržoval. Moje otázka tedy zní, zda to byl záměr či kouzlo, pro mne spíše průšvih, nechtěného. A pak, vím že gynekolog je pro tento typ literatury celkem očekávatelná rekvizita, ale pokud jste se rozhodl tuto okoukanou hračku použít, pak by Vaše postřehy z prostředí mohly být trochu blíže realitě nebo alespoň prosty poměrně zásadních nepřesností, např. primář komplikovanými porody nikoho nepověřuje, má-li lékař minimálně jednu atestaci a více než 10 let praxe, jako Váš hrdina, je-li přidělen na porodnici na vedoucí místo , rozhoduje sám a navíc, že bude porod komplikovaný se ve většině pozná až v jeho průběhu... Z mého hlediska je to škoda, kniha je plná nápadů a podle mého mínění určitá povrchnost nebo jejich nerozvinutí hodnotu díla sráží.
 16. Děkuji za pobavení, zasmání i slzy.
 17. Dobrý den pane Hartle, tedy... uffff... klobouk dolů před Vašimi knihami. Čtu hodně moc a moc ráda a ty Vaše knihy ... jsou naprosto SUPER !!! DĚKUJI a těším se na další!
 18. Dobrý den, obě knihy - výtečně. Díky a těším se na říjen nebo listopad. Dana
 19. Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za naprosto úžasné knížky! Čte se to jedna báseň, je to vtipné a má to švih. Musím říct, že to byly první knížky, u kterých jsem neusnula a od kterých jsem se opravdu nemohla odtrhnout! Až budu mít čas podívat se nějakou vaši hru, nezaváhám. Těším se na další knížku. Hodně štěstí, Markéta. :)
 20. Milý Patriku, Vaše knížky - to bylo skutečné pohlazení. Většinou něžné, občas bolestivé, ale vždy krásné a s bezva humorem. Moc se těším na Vaši další tvorbu. Hanka Cetlová, Rajhrad.
 21. Dobrý den! Nemoc mne sklátila na lůžko a já neměl nic pořádného na čtení. Dal jsem zavděk, do té doby podle mne, ženskému čtení o lásce. Zpočátku jsem toho chtěl nechat. Musel jsem ale dát za pravdu větě, kterou má kniha na zadní straně obálky ,,Tato kniha o lásce, určená i těm čtenářům, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví". Tak nějak jde život. Vtipné, záživné, poutavé. ,,Knížka mne rozesmála i dojala". I tato věta na obálce je výstižná. Fakt dobrý! Rosťa
 22. Dobrý den Patriku, pracuji v knihkupectví a nemůžu se dočkat další knihy!! :) Už se začínájí ptát i lidi kdy asi vyjde...vím, že teprve píšete, ale ví se už cca kdy bude? Děkuji za odpověď :)
  • Patrik Hartl
   Drahá Lucie! Nová knížka vyjde na konci října nebo první týden v listopadu! Makám! Snažím se! Moc děkuju za zájem a mávám!!!
   • To jste mě potěšil, ze ani nevíte jak! 😍 dekuju a snad dospím ☺
   • Vážený pane spisovateli. Kamarádka mi půjčila Váš román Malý pražský erotikon. Jak jsem k němu ráno lehla, tak jsem se až do odpoledne nehla. Přečetla jsem celou knihu doslova jedním dechem. Nemohla jsem jí odložit. A musím říct, že byla naprosto úžasná. V září mi bude už 53 let, takže jsem měla pocit, že postavy v románu jsou tak reálné a mi blízké. Žily ve stejné době jako já. Každou chvíli mě něco rozesmálo nebo dojalo, protože jsem si v situaci dokázala představit sama sebe nebo své blízké. Pro čtenáře je perfektní, když má pocit, že je součástí příběhu. A Vy jste báječný vypravěč. Když jsem se podívala na Vaše stránky, zjistila jsem, že jsem Vás viděla v televizní show, takže Vás "znám". Dost mě bavíte. Což je super a musím sehnat Vaše další knížky. Moc se na ně těším a přejí Vám mnoho plodných chvil a mnoho vydaných knih, na které se moc těším. Přeji Vám hodně zdraví a sil. Vaše odrostlá fanynka z Ostravy.
 23. Zdravím Patriku, vítejte do klubu ujetejch, švihlejch, prdlejch, cáklejch... a bůhvíjakještě trhejch lidiček. Život je karneval a vůbec nezáleží na věku. Bude mi šedesát a baví mě dělat ptákoviny, že i moje děti kroutěj hlavou. Právě jsem jedním dechem dočetla vaši knihu Malý pražský erotikon, dlouho jsem nečetla tak zemitou věc. Pochvala. Chodím ráda na vaše představení do divadla. To, co jste napsal pro paní Holubovou je krásný, už jsem to viděla víckrát. Jste vnitřně čistej člověk, laskavej a milej kluk. Úplně jste mě odboural vaší návštěvou ve Všechnopárty. Proč takových lidiček jako vy není víc, umíte se moc hezky smát. Když je mi smutno a mám na krajíčku, vzpomenu si na váš smích a začnou mi cukat koutky, ale už od smíchu. Zůstaňte sám sebou. Ať se vám daří vždy a za všech okolností !!! Helena ŽERU VÁS A I MOJE KÁMOŠKY
 24. Dobrý den, budete mít někdy autogramiádu nebo autorské čtení v PLzni? děkuji za odpověď. Nadia
  • Patrik Hartl
   Drahá Nadio! Je mi líto, jestli vás zklamu, ale pravděpodobné to není. Snažím se maximálně soustředit na práci na nové knížce a nezbývá mi čas na veřejná vystoupení. Musím být zalezlý a makat. Nejspíš to dopadne tak, že budu mít autogramiádu možná zase jen jednu v Praze, až tu novou knížku vydám. Mávám srdečně do Plzně!
 25. Dobrý den Patriku, Právě jsem dočetla vaši knihu Malý pražský erotikon a musím rict-klobouk dolů. Je úžasná! :) jste neuvěřitelný talent,je to krásně napsané, životy normálních lidí,kterým se stávají neobycejne události. Jsem z ni nadšená! :) vždycky nastal nějaký moment,který me překvapil,zvrat událostí. Měl byste napsat další a další knížky, jste talent! Mějte se krásně, Zdraví vas Anežka S.
 26. Dobrý den Patriku. Právě jsem jedním dechem dočetla Prvok, Šampón, Tečka a Karel... pobavila jsem se velice a těším se až se pustím do Erotikonu :)
 27. Vážený Patriku, obě knihy jsem "pouze" zapůjčil v místní knihovně neb jsem neočekával nic zásadního, nicméně dodatečně kupuji, nesmí chybět v naší sbírce... Přeji dost sil k napsání dalších! Buďte zdráv L.P.
 28. Dobrý den králíčku domácí:):):) Erotikon byl skvělý už dlouho jsem si tak neužila - plné emocí a hlavně ze života. Moc děkuji a pište dál!!
 29. Dobrý den pane Hartle, i já jsem se pobavila u Všechnopárty a říkala jsem si, že pokud budou knížky jako Vy, bude to super počteníčko. A taky bylo! Děkuji moc a těším se na další skvělou knížku (nebo raději knížky)! Jezdíte i na besedy? Přeji hodně dobrých nápadů! S. V.
  • Patrik Hartl
   Drahá Soňo! Děkujuuu! Na besedy nejezdím, protože makám jako šroub na nové knížce a věnuju tomu všechen svůj čas, teda kromě chvil s rodinou... Teď opravdu už několik měsíců pracuju hodně hodin denně. Snad vás tím nezklamu... Mávám vám srdečně!
 30. F
  Jestli to je mozne, nepreji si mail zverejnovat. Asi Vas budu "zitra" proklinat, tedy sebe, ze jsem nedokazala knihu Maly prazsky erotikon odlozit a docetla ji ted, v 5:10. Ale vypravela jsem o ni babicce (87) a hrozne se na ni tesi, tak az se vyspim, dovezu ji ji. Slova, ktera jsem mela v hlave, kdyz jsem obratila posledni list? To je tak strasne hezka knizka! Narazila jsem na ni zpusobem, jakym si knihy obcas kupuju. Cvrnknou me do nosu. Nahodne po nich sahnu v knihkupectvi (tedy tentokrat v supermarketu), otevru, a kdyz se zactu, kupuju. Ale hrozne dlouho jsem nic necetla. Mela jsem trochu problem spat, a tak Vase kniha byla terapie. Potrebovala jsem neco, co me uspi, nikoliv rozproudi mysleny. Funkci uspavace plnila zdarne, nez jsem se az moc zacetla. Dekuju za tak krasnej pribeh, skoro bych chtela vedet, jak to bylo dal. A dekuju za tu ucelenost, za to, ze to melo krasny zakonceni, ktery se linulo celym pribehem. Umite psat hrave a ma to koule. Rozesmal jste me i rozbrecel. Vite jakej z ni mam pocit? Jako kdyz odchazite z kina a film mel vsechno. Nic mu nechybelo, byl s koncem a vsechno vygradovalo a ve Vas zustal krasnej pocit a vite, ze si cestou domu jeste v hlave pustite nektere casti filmu a o nekterych myslenkach, ktere Vas behem sledovani napadly, budete premyslet. Dobrou noc a dekuju za tak hezkou spolecnost Vasich postav. F. (Omluva za chybejici diakritiku, tukam na mobilu) PS: Sice jsem objevila i par nepatrnych nesrovnalosti, ale ty Vam sdelim jen, pokud Vas to bude zajimat. Rozhodne ale dojem nezkazily.
 31. Milý Patriku,zrovna jsem v posteli dočetla Malý pražský erotikon a dnes už vím, proč jsem na něj musela v rezervačnim systému knihovny tak dlouho čekat :-) Čekání se však vyplatilo a musim vám říct,že jsem se těšila každý den až přijdu z práce a honem si přečtu co bude dál :-) Pro zapůjčení vaší knihy jsem se rozhodla hned po shlédnuti Všechnopárty,kdy mě manžel našel doma po odpoledni jak doslova brečim smíchy u vašeho smíchu!:-D Přála bych si,abysme měli všichni kolem sebe někoho takového jako jste vy- to bysme nevyšli z dobré nálady :-)Prvoka už si necháme nadělit k narozeninám a Erotikon jsem už slíbila manželově mamince.Takže shrnuto podtrženo:Děkuji za báječnou knížku a nepřestavejte se smát :-)
 32. Vážený Patriku, knížku Malý pražský erotikon jsem koupil přítelkyni k Vánocům. Dříve, než si ji stihla přečíst, jsem ji přečetl já. Moc jsem se bavil, čte se jedním dechem, až mi bylo líto, že je konec. Nyní budu číst PRVOK, ŠAMPON, TEČKA a KAREL a doufám, že se brzy objeví další Vaše kniha :-)
 33. Právě jsem dočetla Malý pražský erotikon a mrzí mne, že to není delší. Dojemné, vtipné, uvěřitelné...Děkuji a prosím o pokračování.📖
 34. Vážený pane Hartle, děkuji za skvělé čtení - Malý pražský erotikon jsem odložila včera a už se těším na Prvoka... Doporučuji všem a Vám přeji hodně podobných čtivých knih a nadšených čtenářů. Srdečně zdravím. Olga
 35. Vážený pane Hartle, Díky za naprosto skvělé čtení, úžasné, bravo a těším se na další :-). Obě knihy absolutně čtivé, báječné! Určitě zajdeme i do divadla. Moc Vás zdravim. Zuzi
 36. Dobrý den, právě jsem dočetla knihu Prvok,Šampon,Tečka a Karel.Je mi smutno, že už je konec, protože Vaše knihy jsou úžasné, ze života. Pražský erotikon jsem četla už v létě a rozhodně se k němu ještě někdy vrátím. Moc děkuji že jste. Vlasta Drahošová
 37. Iva
  Dobrý den Patriku, v minulých dvou týdnech jsem přečetla obě Vaše knihy a nemají chybu! Až mi bylo líto, že už jsem na konci. Doufám , že brzy napíšete nějakou další :-). Díky za chvíle strávené s Vašimi knihami.
 38. Vážený pane Hartle, osud tomu chtěl, že jsem dostala k vánocům od syna knihu Malý pražský erotikon. Se smíchem a rozpaky jsem ji přijala, co mi to koupil. Ještě než jsem ji začala číst, všimla jsem si, že máte být hostem u Karla Šípa. Protože jsem kulturní maniak, zajímal jste mě i z pohledu Vašeho počinu založení divadla Studio dva. A opravdu jste mě nezklamal. Moc jste mě oslovil svým způsobem vyjadřování a jakousi něžností, nadšením a pozitivním postojem k čemukoli. Jako bonus pro diváky byl Váš smích, trochu jsem se o Vás bála, abyste při smíchu přežil. :)) To, co z váš vyzařuje, to jsem našla i v knize. Knížka je napsaná naprosto úžasně živě, čtivě. Člověk se zákonitě musí s některou postav ztotožnit. Jako by četl opravdu o lidech, které zná. S knihou jsem strávila příjemné chvíle a bylo mi líto, že jako vše, měla začátek i konec. Už se těším na Vašeho Prvoka a Šampona . Moc Vás zdravím a přeji Vám hodně zdraví, nápadů a pozitivních myšlenek, abyste mohl poslat do světa další knihu, která pohladí na duši. Ilona
 39. Dobrý den po první jsem Vás zaregistrovala v pořadu "Všechnopárty" a dlouho jsem se tak po ránu nezasmála :-) Váš smích je skutečně nakažlivý a nezapomenutelný. A historky mně zaujaly natolik, že jsem jsi koupila Vaši knihu "Malý pražský erotikon" a přečetla v rekordním čase. A to je co říct, protože jsem knihy nečetla tak od roku 2010. Fakt se Vám podařila. Nerozptylovat se a psát pane :-) Hezký den Ing. Eva Balíková Břeclav
 40. Dobrý den, chtěla bych Vám napsat, že už jsem dlouho nečetla, tak dobře napsanou knížku od českého spisovatele. Moc jsem se u ní bavila. Jéé teď jsem si uvědomila, že jsem nenapsala, kterou "Malý pražský erotikon". Bylo mi smutno, když jsem knížku dočetla, že už je konec...moc děkuji. Určitě si koupím i Vaši první knižku. S pozdravem Jana Poličková
 41. Pekný deň. Prvý x som Vás videla v relácii Všechnopárty...ten smiech je skutočne jedinečný :), ale zaujalo ma aj Vaše rozprávanie a na základe toho som si prečítala Vaše dve knižky. Obe som " dala" jedným dychom. Skvelééé ...myslím že veľa čitateľov sa v opísaných postavách nájde. K divadelným veciam som sa bohužiaľ ešte nedostala...určite sú aspoň tak dobré ako knihy. Ste naozaj zaujímavý zjav :)...fandím Vám a dúfam, že si čoskoro prečítam nejakú ďalšiu Vašu knižku. Prajem všetko dobré.
  • miluju zlatou,a zejme9na v doplňcedch! Takže když se teď dedve1m na ty kre1sne9 ksukoy co sis ulovila,tak asi taky brzo půjdu na něje1ke9 ty zlate9 ne1kupy!))
 42. Milý pane, jak jste mi přišel vtipný ve Všechnopárty, tak jste mě totálně dostal erotikonem. Mezi Hanspaulkou a Babou jsem vyrostla a velkou část dospělého života žila. Vaše kniha je, jako povídat si se sousedy o jejich životech... Přečetla jsem za víkend, jedním dechem..... Díky, za krásný zážitek. Renata
 43. Vážený a milý pane Hartl !!! Právě jsem dočetla vaši knížku Malý pražský erotikon. Už dlouho jsem si nějakou knížku tak neužila !!! Opravdu díky !!!! Hned jsem jí koupila oběma dcerám i snaše, doufám, že si jí užijí tak, jako já !!! Pište, pište pište !!!! Zdravím a těším se na další!! Markéta 6n47 Jirásková
 44. Právě jsem dočetla Prvok Šampón Tečka a Karel. Úžasný vtipný čtení, už se těším na další knížku! A před pár roky jsem viděla Cavemana a nemělo to chybu. Před asi dvěma třemi týdny jsem vás viděla v pořadu pana Šípa a úplně jste mě dostal. Přeji hodně štěstí a inspirace při vaší tvorbě!
 45. Milý pane Hartle, nejdřív jsem vás viděla ve Všechnopárty a to mě dost zaujalo. Jak jste říkal, že jste zajíc a hodně jste se smál. A tak jsem šla v pátek koupit úplně jinou knihu, ale při jejím hledání jsem narazila na Erotikon a řekla si, že ho dám jako dárek, jenže jsem ho začala v sobotu číst a nepřestala, dokud v neděli nedočetla. Fantazie. Tedy - právě, že je to tak reálné, že se tam každou chvíli vidím a hlavně cítím. Děkuju. Skvělá, ba ještě skvělejší kniha!!! Nemůžu na ni přestat myslet a taky na lidi v ní. Napíšete pokračování? Díky moc a pište rychle. :) Barbora
 46. Patriku, včera jsem dočetla Vaši knihu Prvok, Šampon, Tečka a Karel, kterou jsem vydyndala od kamarádky poté, co mi řekla, že ji zrovna dočetla, když jsme si povídaly, jestli Vás viděla v talk show J. Krause. Říkala jsem ji, jak moc se mi líbila a že mám chuť Vám napsat. To jsem ovšem nevěděla, že už spoustu příjemně naladěných ohlasů od čtenářů máte a pobavily nás i tyto. Tak mě nyní burcuje, „no tak mu napiš a nebuď sráč!“. Nejde o to, že bych se neodvážila Vám napsat, ale chtěla jsem Vám toho po přečtení knížky tolik říct a jak to napsat „ve zkratce.“ Jednak mě zaujala hned první informace o Vás, že jsme narozeni ve stejný den a rok, jinak já tam mám šestku. Chci říct, že knížka nás opravdu moc pobavila, ona už můra napsala přede mnou, aby mě mohla štengrovat. Skvěle vyprávíte, baví mě výrazy, které jsem snad ještě neslyšela, i když konec knížky Vám moc odpustit nemůžu, to mě vzalo. Tak se chystáme na Malý pražský erotikon a hrají v Přerově myslím v květnu hru Klára a Bára, takže to je také jisté. Už po Vás prostě půjdeme, jste záruka skvělé zábavy! Přeji spoustu chuti do dalších podobných nápadů, moc se na ně těším! Díky.
 47. Dobrý den pane Hartle, nyní koukám na Váš film Taková normální rodinka a překvapil mě autobus vyhýbající se žábám. Něco podobného jsem zažil za totáče, kdy jsme jeli na odpolední fárat do Radvanic, a autobusák živočichomil Pepa Sedláček (už bohužel není mezi náma) zastavil a začal ty žáby sbírat. Řvali jsme na něj, že nestihnem šichtu. Žab byly stovky. Šichtu jsme nestihli. Pepa pak měl dost co dělat, aby nešel sedět za sabotáž soc. průmyslu či jak se to jmenovalo. Zasraný bolševici mu dali "jen" podmínku. Na autobusu byla cedulka Adršpach, což je kousek od Radvanic. Takže Váš film ve mně vyvolal vzpomínku na dobrýho chlapa Pepu Sedláčka. Díkas. J.S.
 48. Zdravím Vás, pane Hartle, doslova za pár hodin jsem přečetla Prvoka a Šampóna a Tečku s Karlem. Řeknu Vám, nedokázala jsem přestat, všechno šlo stranou. Dlouho jsem se tak nepobavila :). Máte skvělý sloh a smysl pro humor. Pražský erotikon mi už leží na nočním stolku. Jsem ráda, že jsem mohla nahlédnout do chlapského světa. A chápu výzvy středního věku. Ať se Vám daří :)
 49. Dobrý den pane Hartle, nepíšu Vám, abych Vám ukázal zda jsem sráč či nikoli, ale proto, abych Vám pochválil Vaši knihu Malý pražský erotikon. Dostal jsem ji od svého otce minulý týden k narozeninám a protože to byla po dlouhé době zase nějaká kniha, která se mi dostala do ruky, četl jsem jí opravdu s chutí. Po jejím přečtení ve mě zůstal velmi silný dojem a Vy jste buď velmi inteligentní a kreativní člověk, nebo skvělý posluchač a nebo obojí. Tak či tak je Vaše kniha úžasná a slovní obraty typu " stojan na kundu" jsou prostě boží. Hezký den pane Hartle Jan Holát
 50. super :-)

Vložit komentář

*