Nebuď sráč!

ulet2Nebuď sráč!

Když jsem psal o úkolech, které si vzájemně Prvok, Šampón, Tečka a Karel zadají, aby si nepřipadali jako sráči, napadlo mě, jestli bych je taky dokázal splnit. Byla to přirozená reakce. Myšlenka, která mě musela napadnout. A když už mě napadla, nešlo se jí zbavit. A tak jsem se aspoň prostřednictvím částečné modifikace prvního úkolu jejich hry rozhodl zjistit, jestli nejsem sráč. Hrozílo sice, že se akorát ztrapním a že  ten můj nápad vyzní jako naprostá pitomost, kterou navíc bude spousta lidí považovat za křečovitý pokus o propagaci knížky, ale to  pro mě přestalo  být důležité. Mnohem důležitější bylo, že jsem měl příležitost se nakopnout a probrat z pozvolného stárnutí, které člověka postupně čím dál víc nutí dělat výhradně rozumná a užitečná rozhodnutí. Přiznávám, chtěl jsem si prostě dokázat, že nejsem srab. A že nepíšu o něčem, čeho bych sám nebyl schopen. A tak jsem se rozhodl přeběhnout nahý Staroměstské náměstí. Uvědomuju si, že to zní nablble, ale mě to nablblé nepřipadalo. Naopak to bylo nečekaně euforické osvobozující dobrodružství.

Protože by mě mrzelo, kdyby si někdo myslel, že jsem se rozhodl běžet kvůli nějaké hysterické propagaci, nikde jsem o tom  aktivně při prezentaci knížky nemluvil. Ten běh měl význam jen pro mě samotného. A zveřejňuju ho na tomto webu především proto, že mě zajímá, jestli se ke mně někdo přidá a odhodlá se na základě příběhu knížky taky něco podobného zkusit. Možná jen tak z hecu nebo třeba taky proto, aby nějak čelil normativnímu stárnutí. Prostě by mě těšilo, kdybych věděl, že i někdo jiný cítí a uvažuje jako já. Pokud má některý ze čtenářů (nebo klidně i některá ze čtenářek) chuť ten osvobozující úkol taky splnit, srdečně to doporučuju! Stojí to rozhodně za to! Pokud se vám to podaří, PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL vám pošlou certifikát, že nejste sráč (sračka).

Pravidla hry

Kdo má zájem o certifikát, že není sráč (sračka), měl by se vysvléct donaha a přeběhnout v denní dobu rušné náměstí nebo ulici ve městě, kde žije. Pokud je zájemce o certifikát z vesnice, může plnit úkol i na návsi, ovšem pouze za předpokladu, že je tam nějaké větší srocení lidí (například dožínky nebo jarmark). Při běhu může mít člověk na sobě pouze boty, jinak musí být zcela nahý. Je dovoleno rukama si zakrývat přirození. Běh je zapotřebí natočit na mobil nebo kameru. Při natáčení běhu a organizaci celé akce je povolena asistence kamarádů. Kdo zašle záznam svého běhu (s uvedením křestního jména, místa běhu a data) na níže uvedenou mailovou adresu, získá obratem  certifikát a jeho záznam bude připojen k tomu mému. Certifikát platí trvale a opravňuje majitele ke členství v klubu NEsráčů. Pokud v tom klubu nezůstanu sám, můžeme se pak třeba i pravidelně scházet... Přeju hodně zdaru!

Chceš se stát členem klubu?

Umísti své video na Youtube.cz a pošli mi odkaz. Podívám se na tvé video a ozvu se ti, zda jsi splnil pravidla a stáváš se členem klubu. Díky.

Členové klubu

 

466 Komentářů

 1. JSTE BOREC! Právě jsem dočetla Vaši knihu PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA A KAREL (Erotikon mám přečtený už dávno) a našla jsem zde odkaz na webovky. Šla jsem zkouknout, jak je to s tím Sráčstvím a vy jste to opravdu udělal. Gratuluju Vám k tomu, že nejste Sráč!!! A taky k tomu, jak skvělý jste spisovatel. Přeju pěkný den a těším se na další knihu. Gratuluju i dalším NEsráčům.
 2. Milý Patriku, díky za to, že Jste. I kdyby jste už nic jiného nenapsal - stačí, že žijete.Jistě brzy někoho napadne, že byste mohl být prezidentem.Vy ale máte důležitější úlohu: Osho mluvil o třech čínských mysticích - přišli na tržiště a nic jiného nedělali, než že se smáli, a byli při tom nádherní. Všichni se k nim sbíhali a smáli se také. Prodavači zapomněli prodávat a zákazníci nakupovat, hamižnost se rozplynula v slzách smíchu. Úplně se změnila podstata tržiště. Tak prý chodili po celé Číně a mnozí lidé si díky nim uvědomili, že se mohou proměnit. Když jeden z nich zemřel, smáli se také a lidem, co je kárali za neúctu odpovídali: Když se nebudeme smát my, bude se smát on nám "Vy blázni, už jste se nechali chytit do pasti.?" Smích je věčný, život je věčný, oslava pokračuje. Herci se mění, ale drama (píše Osho) trvá. PS moc bych si chtěla s vámi zatančit papouščí tanec. Také občas dovolím svému tělu nekontrolovaný pohyb, i když je mi přes šedesát. Přeji Vám krásné plynutí s časem, protože ti, co se ho snaží zastavit ho mají méně než ti, co plynou. Díky, Lída
 3. Já to dám, ale přítel to asi nepochopí .... Je jako Vy, jen ještě nenašel PANK :-)...........
  • Patrik Hartl
   Tak to zkuste, Šárko! S chutí do toho! První ženou ve vesmíru už nebudete, ale první ženou v tomto klubu být můžete! Natočte video a pošlete mi zprávu buďto touto cestou nebo přes facebook. Anebo se proběhněte jen tak pro sebe, jestli nechcete být členkou klubu... Každopádně vám přeju příjemný zážitek!
 4. Milý Patriku, pod stromečkem jsem o vánocích našla knihu Malý Pražský Erotikon, což mi přišlo celkem vtipné, jelikož svou aktuální životní etapu bych charakterizovala spíše jako Malá Pražská Abatyše, oceňuji humor svých rodičů :) Přesto, že jsem se dostala o štědrém večeru do postele asi okolo druhé hodiny ranní, vzala jsem si sebou Erotikon a netušila jsem, že ač po celém dni příjemně unavená, po pár řádcích, stránkách a kapitol Vaší knihy doprovázející slzy od smíchu, se ne a ne od knihy odtrhnout. Hned jsem běžela do knihkupectví pro Prvoka... Nepamatuji se, kdybych si u knihy říkala:" Cože to už jsem v polovině? To už je poslední kapitola, poslední tři stránky?" Prosím, pište dál. A děkuju :)
 5. Dlouho jsem se tak nezasmál, jako při sledování Všechnopárty... :-) Přeji Vám jen to dobré, Vám i všem Vašim blízkým...
 6. Milý Patriku.... viděla jsem Vás ve Všechnopárty....a jsem z Vás doslova "hotová" .... je to poprvé- co někomu píšu taková slova-ale opravdu jste na mě zapůsobil takovým milým, "člověčím" dojmem.... máte obrovský dar rozdávat radost a smích -je mi líto,že jsem tak "měkká" odhodlat se a dostat se do klubu Nebuď sráčka.... tak ráda bych s Vámi zašla na kafe-pivo? Držím Vám palce ať se Vám daří v soukromém i pracovním životě, máte moji velkou úctu a poklonu. Jana
 7. Dobry den Patriku, prave jsem jednim dechem precetla Maly prazsky erotikon a je mi lito , ze jsem knihu docetla .Ctu hodne a vse , ale presne na neco takoveho jako Vase kniha jsem cekala.Tak lidsky, zivotni , legracni a poutavy pribeh me doslova uhranul.Moc Vas prosim pokracujte ve psani a ve Vasem nezkrotnym usmevu.Tesim se na Vase divadelni predstaveni ve Frantiskovych Lazni.
 8. Dobrý den Patriku, právě jsem dočetla vaši knihu Erotikon. Velmi jste mě pobavil, dojmul, rozplakal, překvapil, nemohla jsem se od ní odtrhnout a čím víc jsem se dostávala do děje, tím víc jsem byla zvědavá jak to nakonec dopadne. Těším se na další a mějte krásné dny.
 9. Dobrý den, Patriku, v pátek večer jsem bohužel vytuhla brzy, takže jsem Všechnopárty, jíž jste byl hostem, neviděla, ale přítel skouknul opakování v sobotu a hned poté mi volal do práce, že si to musím také pustit, že to fakt stojí za to, že už se dlouho tak nezasmál. Já přišla večer z práce unavená, ale pořad jsem si pustila...ihned jsem ožila. Kapesník byl po ruce, slzy smíchu tekly proudem :-)...příště, až Vás půjdou zase "venčit", bychom chtěli být u toho!!! Tuším, jakým dárkem mě přítel za 14 dní k narozeninám obdaří. Boba Klepla jsem slyšela před několika týdny o Vaší hře Vysavač hovořit na Radiožurnálu a zaujal mě. Takže to vypadá, že si uděláme výlet z Vysočiny, kde bydlíme, do Prahy a vymeteme divadla, to Vaše jako první. Držíme palce při další tvorbě, zůstaňte takovým, jakým jste!!! Martina a Michal
  • Patrik Hartl
   Moc děkuju za podporu! I všem ostatním! Mám velkou radost, že máte radost! Pat
 10. Dobrý den Patriku, jste naprosto výjimečný a úžasný! :) Viděla jsem Vás v pořadu pana Krause a také pana Šípa a opravdu jste mě nabil pozitivní energií a moc za to děkuji :) Těším se, až si někdy přečtu Vaše knihy :) Mějte se fajn :o)
 11. Dobry den, dnes som videla video s Vami v relacii pana Sipa a pana Krausa. Velmi ste na mna zaposobili, mate obrovsky sarm a vyzarovanie pozitivnej energie. Davno som nevidela nikoho, tak oodaneho veci ktoru robi. Ste velmi sikovni a drzim Vam palce. Prajem Vam do zivota vsetko len to najlepsie. Livia T.
 12. Eva
  Patriku, Vaši knihu Malý pražský erotikon jsem přečetla doslova jedním dechem! Krásně mi vyplnila pooperační chvilky, kdy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Kvůli lékařskému zákroku se nemůžu zatím moc smát, takže mi způsobila i trochu bolesti na bránici.. a zároveň taky dojmula! Jednoduché, vtipné, pohlcující … ze života! Díky za ni!
 13. Eva
  Vaše knihy jsou úžasné! Nemůžu se odtrhnout!
 14. Dobrý den pane Hartle, Vaše knihy jsou jako dobré jídlo - ochutnáte, nemůžete přestat jíst, užíváte si naplno každé sousto, je vám po něm báječně a už se těšíte na další...děkuji.
 15. Dobrý den, mám za sebou Prvoka a spol. a naprosto je žeru:-) Nikdy se mi nestalo, že bych knihu ihned po přečtení otvírala pořád do kola. Nejradši bych se ji naučila nazpaměť. Málokdy jsem se nahlas smála u knížky, natož opakovaně... Máte úžasný dar slova. Díky, díky, díky a pište (nejlépe tak, aby co týden byla knížka:-D) P.S. Připojuji se k přání, abyste nenechal knížku zfilmovat. Oni by to určitě zkazili... Jste borec!
 16. Děkujeme!!!! NEODCHÁZEJTE!!!!!! ....a hlavně pište dál, ať máme, my všichni emocionálně vyprahlí, co hltat.
 17. Dobry den Patriku, tak jsem stejne jako dost dalsich ctenaru dnes zavrela Erotikon..naprosto genialni kniha! Trvalo mi 3 dny nez jsem se dostala na nesmutnejsi stranku Vasi knihy "Vazeni ctenari..". Zitra bezim pro Vasi prvotinu a uz ted se nemuzu dockat! Skoda jen, ze nemam koule na to stat se clenem NEsracu :) Diky, diky, diky!!! I za to jak se krasne smejete! Petra..
 18. Dobrý den, jsem nevyspalá :-D. Vaše knížky se prostě nedají odložit. Jakmile jsem se začetla, nedalo se přestat a horko těžko jsem se donutila aspoň na chvíli usnout, abych mohla další den fungovat. Obě knížky jsou prostě skvělé a přidávám je ke knihám, ke kterým se budu vždycky ráda vracet. Díky za pěkné "normální" příběhy a věřím (a budu doufat), že se dočkáme i dalších. Gratuluju k úspěchu :-)
 19. Posledních 10 stránek knihy Malý pražský erotikon jsem si nechal na dnešní novoroční ráno. Patriku, díky za úžasné zpříjemnění konce roku a dodání energie do toho nového. Úžasné knihy, obě. A než bude další, vypravíme se k Vám do divadla. Hezký nový rok.
 20. Vážený pane Hartle, Ježíšek mi nadělil obě Vaše knihy, které jsem si přála. Prvoka a spol už jsem přečetla (vzhledem k tomu, že je 27.12., je jasné, že jedním dechem) a Erotikon čtu rovněž bez nadechnutí. Obě knihy mi dávají přesně to, co teď potřebuju - smích (většinou spíš pousmání) i slzy. Přečetla jsem si některé komentáře na databazeknih.cz, kde občas někdo píše, že je to náramná švanda. Já jsem se teda za břicho moc nepopadala, možná jsem teď v takovém osobním rozpoložení, že v těch příbězích čtu něco jiného, než ostatní. Ale to je na nich právě to krásné a mistrné, že si tam každý najde to, co zrovna potřebuje. Vy máte dar slova a já doufám, že budete psát dál. Moc Vás o to prosím. Mějte se fajn a ať je pro Vás rok 2016 šťastný a úrodný. P.S.: A doufám, že se mi podaří sehnat lístky do divadla na nějakou Vaši hru.
 21. Tak tohle bych nikdy nedokazala. Proste ne. Na to jsem moc stydliva. Ale bavila jsem se stejne kralovsky jako u Prvoka, kteryho jsem vcera otevrela a dneska zavrela. Skvely!!!
 22. Práve som dočítala Malý pražský erotikon. Pred pár dňami som ho kúpila pod stromček dcére, no neodolala som a prečítala som si ho. Trošku mi skomplikoval prípravy na Vianoce,pretože namiesto upratovania a príprav na sviatky som ju musela čítať :-D. Ďakujem výborná knižka. Želám veľa úspechov. Jarmila
 23. Dobrý den Patriku dočetl jsem knížku a asi bych se opakoval co napsali jiní, krásné pohodové čtení a člověk se nemůže dočkat další kapitoly kam ho posune, často s ním cloumají emoce a v některých momentech, jsem sem se často našel :- ). Tak proto píši velkou "pochvalu". Nikdy jsem žádnému autorovi nepsal, ale po vašem dovětku jsem neodolal abych vás dál nepodpořil v literární činnosti. Pište dál je to krásný je to super. R.
 24. Patriku, právě jsem dočetla Vaši knihu Erotikon a je to pro mne první kniha na kterou mám chuť reagovat autorovi. Ze začátku mi kniha nepřišla až tak zajímavá. Přeskakování mezi jednotlivými aktéry mne ze začátku mátlo. Později mne nevšední postavy vtahovaly víc a víc do děje. A výbuchy, smíchu se střídali s hloubavými myšlenkami a došlo i na slzičky.Na hlavní protagonisty budu myslet ještě dlouho:-)Děkuji a přeji spoustu tvůrčích myšlenek!
 25. Srdecne zdravim a dekuji za krasne knizky. Vcera jsem jednim dechem precetla Prvoka a ted ctu Erotikon. Nejlepsi, co jsem za hodne dlouhou dobu cetla :-) Piste dal, prosim...
 26. Hezký, pane Patriku, Vaši knihu jsem četla výhradně nad oceánem - při letu tam a zpátky do USA. Vyšla přesně na těch 18 hodin na cestě:-) Na závěr, kde žádáte o reakce, mě napadla jediná: prosím nenechte ji zfilmovat. To kouzlo, které kniha má, je dokonalé a film by ji jen zkazil, jako jiné mnohé. Například nechápu úspěch filmu Účastníci zájezdu, který s kvalitou a především tím hlavním kouzlem knihy nemá vůbec nic společného. Leda že diváci nečetli knihu. A to by bylo v případě té vaší opravdu škoda. Vaše otočení atmosféry, kterou budujete celou kapitolu a pak zvrátíte o 180 stupňů jedinou větou, si člověk musí vychutnat knižně. Hodně zdaru!
 27. Dobry den pane Hartl Docetla jsem knizku "Maly prazsky erotikon", kterou jsem dostala od kamaradky. Jen jsem zacala, nemohla jsem skoncit dokud jsem ji nedocetla. Vazne bezvadny pribeh! ;) Bezva bezva bezva! Loved it! ;)
 28. Dobrý večer, Patriku, děkuji za "Prvoka" , za Vysavač a aktuálně za Erotikon. Vždycky jsem děsně baštila Viewegha, ale Vy mě bavíte víc👍 Těším se na další kousky. Lucka
 29. Dobrý den Patriku, chtěl jsem vám něco poslat osobního, ale vidím zde pouze veřejné forum. Je možné vám nějak poslat neveřejné psaní? Petr
  • Patrik Hartl
   Napište mi osobní zprávu na facebook! Nebo mi pošlete dopis do divadla Studio DVA, Václavské náměstí 56, Praha 1, 11000. Mávám srdečně!
 30. Prostě božský! Dočítám Malý pražský erotikon a už se nemůžu dočkat, až budu číst tu druhou. Jste fakt neuvěřitelný panáčku:+D !!! A nejlepší na tom všem je, že přesně tohle jsem potřebovala- nevnímat na jedný dlouhý cestě jednoho kre.é.a! Děkuju moc! Jste úžasný Patriku!
 31. Skvělí hláška je (mimo jiné): ,,Nezajdem k Píčusům?" Tomu se směju ještě teď :D
 32. Pane Hartle to je bomba. Teda přesněji - obě Vaše knihy jsou perfektní! První kniha mě příjemně překvapila a pobavila a nedalo se nepřečíst si i Malý Pražský erotikon, který jsem dočetla před chvílí. Moc děkuji! A těším se na další :). M.
 33. Tak myslím, že dneska by stačilo hrát hru "Nebuď sráč" i v oblečení - stačilo by rozběhnout se kdekoliv v Evropě s pokřikem Alláh Akbar se dát na útěk. Myslím, že by mohlo jít i o život.
 34. Teď jsem dočetl Malý pražský erotikon. Fakt dooost dobrý!!! Blahopřeju :-)
 35. Dobrý den, obě vaše knihy jsem přečetla jedním dechem musím říci, že vás obdivuji. Dokážete čtenáře vtáhnout hned prvními několika větami a jedná se o příběhy obyčejných lidí ve, kterých se každý najde. Vždycky bylo mým snem napsat knihu a až ji napíšu doufám, že bude stějně čtivá jako ta vaše. Prosím pište dál, nemohu se dočkat další knihy. :)
 36. Dobrý den Patriku, Přečetla jsem obě vaše knihy jedním dechem... teď nevím co číst dál, protože laťka je příliš vysoko. Prosím, přestaňte dělat vše co děláte a napište novou knížku! Děkuji, Dominika
 37. Dobrý den, včera jsem dočetla po 3 dnech vaši knihu Malý pražský erotikon. Jelikož jsem čerstvě po "citové bouračce" byla jsem na některé pasáže velmi citlivá. Ale vaše kniha je opravdu krásná, čtivá. Spoustu myšlenek, situací bylo jak z mého života. Ledacos jsem si i uvědomila. Opravdu moc děkuji za nevšední zážitek. Skvělé. m
 38. Zdravím Vás, v sobotu jsem si nechala, dát koupit dvě Vaše knihy. Už dlouho jsem se tak nenasmála.Prvok,Šampon,Tečka a Karel-naprosto odzbrojující knížka. Pražský erotikon-tak to jsem i slzela.Tak jako každý rok napíšete jednu hru,tak to dělejte prosím i s knihami,jsou vážně super.Dnes dočteno.I já jsem se v druhé knize trošku našla. Tak doufám, že nás čtenáře nenecháte dlouho čekat.Přeji ,ať se daří na všech frontách...... :-)
 39. Milý Patrik, prečítal som si Vašu knihu - Pražský erotikon. Je veľmi pútavá. Obdivoval som Váš štýl. Mal som pocit, že odfiltrujete všetky zbytočnosti a okrasy a účelne idete k podstate. Často som sa zasmial, ale i slzavých miest bolo dosť. V jednaní protagonistov, v historickom kontexte, ste pekne vystihli dobu. Viem to posúdiť, lebo som 64-ročný dôchodca. (I Vaša slovenčina bola bezchybná ☺) Želám Vám veľa zdravia a ďalšie úspechy v písaní ! .... Peter Schotter
 40. Gábina Hájková
  Že jste Petru a Tomáše nechal spolu bez toho, aby se rozklíčovalo, zda mají společnou matku, to mě potěšilo. Ste sekáč :) Díky díky, okamžitě si jdu objednat vaši první knihu. Víc takových autorů prosím :) Zdravím Vás a ať Vás múzy líbají tak, jako dosud... S úctou Gábina Hájková
 41. Michaela
  Dobry den pane Patriku Hartle, Prave jsem docetla Vas Erotikon a krome toho, ze je to skvela kniha, ktera se mi kc libila a skvele cetla (ale to uz tu mate mockrat) uz shruba od prvni tretiny, kdy jsem se v deji a postavach zorientovala me zacalo napadat, jak by bylo skvele tuto knihu zfilmovat a jak k tomu Vas vypraveci styl vlastne uplne vybizi, vse je tak skvele popsano a casova linka jakoby klouzave plyne, presto ze je v ni nekolik casovych predelu, kyere si ale prave take dokazu predstavit, jak skvele by na platne vypadali a celkove jsem si obcas pripadala, jak kdybych vlastne cetla nejaky filmovy namet. Prosim opravdu zvazte tuto moznost Vase dilo zfilmovat, myslim, ze by to mohl byt po dlouhe dobe opravdu dobry cesky film. Dekuji a preji hodne dalsich uspechu!
 42. Jana
  Dobrý den, Patriku, chtěla bych Vám poděkovat za obě Vaše knihy, které jsem přečetla "jedním dechem". Zejména "Erotikon" mě opravdu dostal. Prožívám totiž nelehké životní období, a tak se mi zdálo, že místy píšete i "můj" příběh. Do té doby jsem si myslela, že se "to" nikomu, kromě mě, nemohlo stát. Jsem Vám opravdu vděčná, přeju Vám hodně tvůrčích sil a to nejen při psaní knih, ale i v divadle, a buďte šťastný a spokojený i v osobním životě.
 43. Darina
  Dobrý den pane Patriku, slyšela jsem Vás na Radiožurnálu a byl jste mi tak sympatický (Vaše titulování manželky Chytruše a Váš neopakovatelný smích), že jsem si hned odpoledne koupila Váš Pražský erotikon. A už jsem ho nedala z ruky... Je v něm všechno, smutek z lásky nenaplněné, smutek z lásky naplněné, radost i bolest - je v ní opravdovost. Stejná jako v tom Vašem smíchu. Neuvažujete ještě o psím erotikonu ? Pasážemi s úvahami psů jste mě dostal, máte nádhernou fantazii a laskavý humor. A mrzí mě, že sračka asi jsem. V létě miluju nudapláže, v zimě společné sauny, ale náměstí okresního (malo)města nahá nedám... :)) Těším se na všechny další knihy, které napíšete. Darina
 44. Michaela
  Krásné nedělní odpoledne, pane Patriku, právě jsem dočetla Vaši knihu "Malý pražský erotikon" a jsem zklamaná. Zklamaná proto, že už nepokračuje. Kniha je krásná, vtipná a vlastně i smutná. Děkuji Vám, že jste mi vyplnil můj volný čas úžasným dějem a díky Vám se mi povedlo po několik dnů přestat přemýšlet o svých starostech všedního dne a nechat se vtáhnout do životů postav. Přeji Vám ještě plno krásného psaní a vlastně jen to nejlepší.
 45. Michaela
  Milý Patriku, chuť mám, tak píšu :-) Právě jsem dočetla Malý pražský erotikon. Měla jsem chuť Vám napsat už po přečtení Vaší první knihy, asi před rokem, ale pokud se nemýlím, na konci první knihy výzva nebyla :-). Je to poprvé, kdy se vyjadřuju přímo k autorovi a nerozebírám knihu jen s kámoškami ... Výborný nápad. Hned po Prvokovi, Šampónovi, Tečkovi a Karlovi jsem hledala netrpělivě na netu nějakou další knihu od Vás, marně.. Udělal jste mně velkou radost a zpříjemnil poslední tři letní večery a i dvě rána, kdy jsem usínala a probouzela se s Honzou, Martou, Táňou, Zbyňkem, Tomášem, Cyrilem, Adélou a Petrou a nechtělo se mně jít ani do práce :-). Těšila jsem se domů, abych mohla číst... To se mně stalo naposled u knih od Moniky Monyové. Vzbudil jste ve mně spoustu emocí. Chvílemi jsem se smála, jindy jsem měla slzy na krajíčku... Moc se těším na další knihu a přeju Vám, ať drama prožíváte jen ve Vašich příbězích a v osobním životě jste hlavně zdravý a milovaný... Pište, pište, pište !
  • Radka
   Zdravím, nemyslela jste Simonu Monyovou? Protože ta byla opravdu dobrá, mám všechny její knížky a je mi MOC líto, že si od ní už nic nového nepřečtu...:-(
   • Michaela
    Ano, děkuju, samozřejmě jsem myslela Simonu Monyovou...četla jsem všechny její knihy...
 46. Radka
  Zdravím Vás, Patriku, tak už jsem dočetla i "Prvoka" a opět jsem se skvěle pobavila, moc děkuji za tuto knížku. Velmi vtipný příběh, dobré hlášky, kolikrát jsem se zařehtala i nahlas. No a k tomu nebýt sráč.... my holky to máme trochu těžší, abychom někde nahaté přeběhly, na to máme málo rukou, takže aspoň Já do toho nejspíš nejdu :-) Obě Vaše knížky jsme už s mamkou přečetly, obě jsme se pobavily, děkujeme a těšíme se na další zábavné čtení. Určitě už něco píšete, tak ať se daří :-) Krásné letní dny přeji a ať Vás líbá tvůrčí múza a ne žádná blbá čůza :-)
 47. Tereza
  Patriku, Vaši knihu Malý pražský erotikon jsem přečetla za 2 dny a na konci mi bylo opravdu hodně líto,že už ji mám za sebou. Dojemná,pravdivá i úsměvná kniha o životě takovém,jaký je. Jsem ráda,že jsem si koupila i Prvoka,Šampióna,Tečku a Karla,která bude bezpochyby také fantastická. Pište prosím dál,stojí to za to!! PS: Viděla jsem i Vaše 2 hry ve Studiu Dva a rozhodně jsem nebyla zklamaná.
 48. Lucie
  Dobrý den Patriku, právě jsem během čtyř dnů přečetla obě Vaše knihy a mám na Vás jen jedinou prosbu-nepřestávejte psát :) Dlouho jsem se u knihy tolik nenasmála,nezaslzela a nebylo mi tolik líto že se blíží konec příběhu. Díky moc a už se těším na další kousek do knihovny :)
 49. Anna
  Dobrý den. Studovala jsem literaturu, přečetla leccos a myslela si, že mne nějaký Hartl nepřekvapí. Překvapil. Děkuju!
 50. Jméno : Pavla
  Dobrý den pane Hartle, Vaše kniha Malý pražský erotikon se čte výborně a jak uvádějí mnozí čtenáři přede mnou "na jeden zátah". Skvělý vypravěčský styl, člověk se ani chvíli nenudí, každý z nás se tam někde najde, má to spád, nadhled, vážnost i "lehkost bytí". Pište dál! Po dlouhé době mne něco tak bavilo.....

Vložit komentář

*