MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON

Tento příběh je určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví.

Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy.

Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji, než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama.

MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.

KNÍŽKU DOPORUČUJE IVANA CHÝLKOVÁ

„Napínavá, vzrušující, dojemná, zábavná, překvapivá knížka! A to tak, že chvílemi zapomenete i na sebe sama...“

MOJE POZNÁMKA

Devět měsíců jsem seděl zavřený ve své kanceláři divadla a s radostí psal příběh postav, na které jsem už dlouho myslel a těšil se, že je budu moct představit čtenářům. Tato knížka je, jak patrno z názvu, příspěvkem k žánru erotické literatury. Ale zároveň se tomu žánru poměrně zásadně vymyká. Nesnažil jsem se o sexuálně dráždivý text. Chtěl jsem především vyprávět o lásce a její osudovosti. Jsem totiž vlastně romantik. Žádný dobrodružný erotoman. A tak jsem napsal takový domácí, rodinný erotikon. O erotice, ke které přistupujeme v domácích papučích. Vím, že to zní trochu směšně. Ale takové všechny pozoruhodné erotické příběhy podle mě jsou. Trochu směšné. A pokud jde o skutečnou lásku, i trochu smutné. Budu šťastný, pokud se čtenáři budou při čtení smát a zároveň si oblíbí postavy natolik, že je jejich příběh dojme.

760 Komentářů

 1. Milý pane Patriku, plně se ztotožňuji s poslední větou na zadní straně knihy, že: " je to knížka, která vás rozesměje i dojme". Ano jedním slovem je to kniha, výborná ! Určitě se někdy k ní vrátím zase. A děkuji! :-)
 2. Zdravím, vaše kniha mě dostala, (hlavně Cyril mě hodně bavil 😃) váš hůmor je mi velice blízký. Dokonce jsem podruhé v životě u knihy brečela 🤨 Tato kniha má vše co od skvělého příběhu očekávám! Tleskám a s chutí jdu na vaše další tituly. Děkuji za krásné pauzy na zahradě, když synátor usnul a už teď se děsím jeho puberty 😅
 3. Dobrý den, pane Hartle. Dočetla jsem Vaši knihu, Malý pražský erotikon. Je mi líto, že už je konec. S postavami jsem se skamarádila a budou mi chybět. Až na kapitolu jak se pes znovu narodil jako pták, super. Ale proč ne a kdož ví? Nevíme všechno. Odkud jste prosím, čerpal materiál k jednotlivým postavám? Jsou některé skutečné? Myslím že jo. Asi se neznaly. Určitě budu o jednotlivých postavách ještě nějaký čas přemýšlet. Kniha se mi moc líbila, doporučuji přečíst.
 4. diky. kniha je fajn a každý se tam najde. takže mám darek pro sestru.:)
 5. Vážený pane spisovateli, právě jsem dočetla Vaši knihu Malý pražský erotikon. Děkuji moc za krásné počtení ze života. Mějte se krásně. Jana
 6. Dobrý den pane Hartle. Srdečně Vás zdravím ze Vsetína :o)) Včera jsem dočetla erotikon..... Všechna superlativa jsou málo - prostě fakt úplně "žúžasné"! Moc se mi líbí Vaše výzva, abychom Vám napsali, kdo máme tu potřebu. Udivilo mne, že je možné vydat knihu s použitím TAKOVÝCH SLOV, ale dnes je nakonec možné všechno, tak proč ne. JÁ s tím žádný problém nemám, jen by mě nenapadlo, že s tím nemá problém ani vydavatel :o) Když jsem si Malý pražský erotikon od své sestry půjčovala, zarazila mne tloušťka knihy. Jsem si říkala, že to istě ani nepřečtu, ale že zkusím nahlédnout, jak ten Hartl píše.... Tak tlustou knihu jsem ještě nikdy nepřečetla a už vůbec ne tak rychle. Čte se to samo! Jste fakt borec!!!! Přemýšlím ale, jaké to je, nosit v hlavě takovou spoustu myšlenek a dějů, které potřebujete dát na papír, respektive do PC.... Já vždy toužila napsat knihu, ale neumím si představit dát dohromady tolik souvislostí. Zatím zůstává jen u té touhy. Přeji Vám mnoho dalších úspěchů a těším se na čtení Vašich ostatních knih. Mějte se krásně. S díky čtenářka Lucie Děcká Grellnethová.
 7. Dobry den,Patriku,dekuji za krasny čtenářsky zažitek.Váš poslední dovětek v obsahu knihy-Je to knížka,která vas rozesměje i dojme,je naprosto pravdiva :)Těším se na další čtenářské zážitky od vás.S pozdravem,Jana
 8. Dobrý večer Patriku, právě jsem dočetla Vaši knihu,ktera se četla skoro sama.To je přesně ten typ knihy,kterou mám ráda a pobavim se u ni. Jediné,co mě napadlo je,že partneři,kteří přesně "vědí,co říct" nebo "vědí,že právě teď nemají říkat nic" existují jen v knihách a ve filmech. Dekuji za super čtení a určitě se zase poohlednu po další knížce :-)
 9. Děkuji vám za tuto knihu! Procestovala jsem Česko včetně Prahy, kde jsem byla sedm let, a nakonec se usadila v malém městě. Založila zde rodinu. Praha mi strašně chybí a zároveň se bojím stereotypu, který mi malé město podbízí. V této knize jsem našla to, co mi v životě momentálně chybí. Kniha mi nalila šťávu do žil a já se cítím po jejím čtení plná energie bořit tu dennodenní rutinu. Číst si nevšední příběhy lidí z milované Prahy a Sparty... prostě paráda!
 10. Tak jsem dočetla Malý pražský erotikon Při čtení jsem se vůbec nenudila. Ani mi nevadil ten slovník u Vás se to snese.G Mám i další knihy a všechny se mi líbily. Diky a těším se na další.
 11. Knížku jsem přečetla jedním dechem. Kdykoli jsem měla volnou chvíli, tak jsem četla. Zajímavé jak sex a vše okolo něho rok co rok postupuje do vyšší úrovně a různé pohledy na něho. Já sama jsem se našla v postavě Táni. Děkuji za příjemné čtení 🙏👌
 12. Krásné čtení,od kterého se mi opravdu těžce odtrhávalo..a hlavně "nereálné dění v reálném čase",jestli mi rozumíte😁..super.. Děkuju
 13. Milý Patriku, naprosto skvělá kniha. Dost jsem se i pobavila a tohle co jste napsal je realita. Moc hezky se čte a skládam Vám poklonu. Jen tak dál. Děkuji za skvělý zážitek.
 14. Dobry den Patriku, svou prvni Vasi knihu jsem si vzala jako cteni na dovolenou, kde jsem potrebovala vypnout a byt jen sama se sebou. Knihu jsem si musela setrit, protoze jsem vedela, ze jakmile doctu, budou mi postavy nesmirne chybet. A taky ze jo. V prubehu cteni se vystridalo spousty emoci. Kdyz jsem o ni vypravela kamaradce, popsala jsem ji jako neuveritelne poutavy a dojemny pribeh nekolika lidi, kteri si ziji sve (ne)obycejne zivoty, ve kterych se casto poznavam, nebo bych se poznavat chtela. Slzy smichu stridaly slzy dojeti. Nikdy jsem necetla nic podobneho. Tak skutecneho. Vic takovych knih prosim. Vas humor je jedinecny a me velice blizky. Ihned po priletu domu jsem si koupila dalsi Vasi knihu a uz ted bezpecne vim, ze budete jediny autor v me knihovne, ktery bude mit pohromade celou tvorbu a kazde sve dilo. Dekuji za Vase knihy.
 15. Dobrý den. Koupila jsem sobě a mamce k Vánocům Vaši knihu.. ( Malý pražský erotikon ) Viděli jsme Vás v nějakém pořadu a říkaly jsme si ,,co je to za týpka?,, Pobavil jste nás a Váš smích je velmi nakažlivý :-) A tak mě následně napadlo koupit knížku a poznat ,,co ve Vás je.,, A mohu Vám říci,že jste mě překvapil velice!!! Tak čtivou knihu jsem dlouho nečetla,respektive nikdy. Čtení provázely výbuchy smíchu,ale musela jsem se krotit,jelikož jsem si četla,když mi usnula dcera a já měla chvíli pro sebe- Dceru mám nemanželskou,tudíž jsem se v knize i dost našla... No,půjdu pro knihu další,respektive,budu si nějakou další přát až budu mít svátek,či narozeniny.. Děkuji, že jsem se díky Vám mohla zasmát,zamyslet.... Fakt mi bylo při čtení moc prima. A tak Vám přeji spoustu dalších úspěchů,mnoho zdravíčka,štěstíčka a lásky. Posílám pozdrav z východních Čech Mějte se krásně a opatrujte se. S pozdravem Helena
 16. Tak pane Hartle, píši, protože mám chuť vám napsat, jak uvádíte na konci svého erotikonu. Knížku jsem zhltla na jeden zátah, sice mně párkrát spadla přímo na hlavu, jak jsem nemohla přestat ani v noci, ale dobrý. Je to teprve druhá, kterou od vás mám, ale to brzy napravím. Bavíte mě. Moc. Přeji úspěšné psaní. Zdraví HB
 17. Vážený pane spisovateli, děkuji vám za krásné příběhy vašich postav. Kniha se mi moc líbila až mě dojala. Už se těším až si přečtu zase něco od vás jen tak dál.Zdraví vás M.Karasová3
 18. Vážený pane Hartle, Vaše knihy jsou opravdu skvělé. Prvok, Šampon, Tečka a Karel jsem zhltla za jedno odpoledne. Malý pražský erotikon jsem přečetla během dvou dnů, téměř na jeden zátah :) kniha mě opět vtáhla do děje, a já se nemohla odtrhnout. Píšete opravdu poutavě, vše co se postavám děje s nimi prožívám. Už dlouho jsem si čtení knihy tak neužila. Umíte ve čtenáři probudit ty pravé emoce, smích a slzy se často střídají. Za to Vám velmi děkuji. Vaše čtenářka Zdeňka.
 19. Milý pán Hartl, dočítala som Vašu druhú knihu MPE a hoci som sa tešila na začiatku, ako si skvelo počítam, keď má toľko strán, prečítala som ju veľmi rýchlo, lebo som sa od nej nevedela odtrhnúť. Teším sa už na ďalšie čítanie od Vás a prajem Vám veľa inšpirácie do ďalších knižných titulov. Som nadšená a sklamaná zároveň, že som knihu už prečítala. Vaše knihy sú super, majú všetko, čo treba. Výborné zápletky, zaujímavé postavy, napínavý dej, vtipné situácie....Pokračujte aj ďalej, my, Vaši priaznivci to oceníme.
 20. Dobrý večer pane Hartle,chtěla bych Vám poděkovat za krásné chvíle při čtení knihy,,Malý pražský erotikon".Jsem ročník 1963 a přesto jsem byla nadšená při čtení tak zajímavého,poutavého a uvěřitelného příběhu,který jste napsal.Moc Vám přeji mnoho dalších úžasných nápadů a námětů pro spokojené čtenáře.
 21. Zdravim Patriku, prave jsem docetla posledni z Vasich knih a mrzi me, ze nemam co cist. Zacala jsem nejnovejsi a skoncila nejstarsi, mimochodem vsechny behem dvou mesicu. I kdyz jsem rada, ze jsem se v zadne z postav nenasla, vsechny knihy jsou skvelym unikem z reality🙂 jen tak dal a dalsi knihu, prosim🙂
 22. Zdravim Vás Patriku, a zároveň děkuji za knihu, ve které jsem našla vše, naprosto VŠE 👌🏻😉 Jen díky času to nebylo jedním dechem, ale na třikrát... super početní, v pořadí druhá knížka 👍🏻 Třetí přede mnou 😉 Pište dál, prosím 🙏🏻 Hezký den, Soňa
 23. Vážený pane. Vaše kniha úžasná. Jsem ročník 57 a příběhy z Malého pražského erotikonu mne velice oslovily. Přeji vám plodnou tvorbu a těším se na ni. Draha
 24. Milý patrikuhartl.cz, Dočetla jsem Vaší knížku Malý pražský erotikon. Ps. Jsem na jarňáčích s P.Z.kama (parchanti zasraný) V Egyptě. A je to bomba, Egypt, už pro mě bude vždycky napojený na fekální výjevy spojené s vanou. Výborné čtení, osvěžující. P.s."Seru na Halinu" jste můj nej!
 25. Patriku, dočetla jsem Vaši knihu Malý pražský erotikon. Chtěla bych Vám vyjádřit, co možná nejupřímnější poklonu, za Vámi sepsané dílo. Již dlouho jsem se tak upřímně nevžila do Vámi popisovaných postav. Je mi něco málo pře čtyřicet (skoro více než polovinu) a velmi si cením, že jste naprosto famózně uchopil témama, která se čtyřicátníků bytostně dotýkají. Jsem pro Vás jistě neznámá a pravděbodobně tuctová čtenářka, nicméně děkuji osudu, že jste se rozhodl témata Vaší knihy tak lidsky a trefně zpracovat. Pro mě jste člověk, který opravdu dokáže napsat úžasně věrné příběhy či prožitky zúčastněných postav, se kterými je velmi snadné, se identifikovat. Po shlédnutí pár rozhovorů na youtube, jsem nabyla dojmu, že jste duše na správném místě i v čase. Jsem moc ráda, že dokážete uchopit téma a tak lidsky, a otevřeně o něm provést zpověď tak upřímnou a krásnou. S upřímným poděkováním Vaše čtenářka Milada
 26. Milý Patriku, při čtení knihy jsem se náramně bavila, byla skvělá. V závěru jsem doufala, že se Petře a Tomášovi podaří stvořit potomka. Kniha mi připomínala Páralův rukopis.
 27. Dekuji, dekuji,dekuji....dlouho jsem necetla knihu, u ktere bych se v jedne chvili popadala smichy za bricho a v druhe temer brecela nad propletenym osudem postav a k tomu si prehravala v hlave vlastni zivot. Jezisek se opravdu trefil pri vybírání darku. A preji spoustu dalsich tak skvelych knih.
 28. Vážený pane Hartl, bylo to, bylo to. No prostě, jsem nasr...., ze už jsem to docetla. Chtěla bych číst ještě, alespoň 14 dni.... Pecka

Vložit komentář

*