MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON

Tento příběh je určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví.

Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy.

Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji, než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama.

MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.

KNÍŽKU DOPORUČUJE IVANA CHÝLKOVÁ

„Napínavá, vzrušující, dojemná, zábavná, překvapivá knížka! A to tak, že chvílemi zapomenete i na sebe sama...“

MOJE POZNÁMKA

Devět měsíců jsem seděl zavřený ve své kanceláři divadla a s radostí psal příběh postav, na které jsem už dlouho myslel a těšil se, že je budu moct představit čtenářům. Tato knížka je, jak patrno z názvu, příspěvkem k žánru erotické literatury. Ale zároveň se tomu žánru poměrně zásadně vymyká. Nesnažil jsem se o sexuálně dráždivý text. Chtěl jsem především vyprávět o lásce a její osudovosti. Jsem totiž vlastně romantik. Žádný dobrodružný erotoman. A tak jsem napsal takový domácí, rodinný erotikon. O erotice, ke které přistupujeme v domácích papučích. Vím, že to zní trochu směšně. Ale takové všechny pozoruhodné erotické příběhy podle mě jsou. Trochu směšné. A pokud jde o skutečnou lásku, i trochu smutné. Budu šťastný, pokud se čtenáři budou při čtení smát a zároveň si oblíbí postavy natolik, že je jejich příběh dojme.

592 Komentářů

 1. Dobrý den, děkuji za tuto knihu! Jako studentka bohemistiky jsem přečetla spoustu knih, ale pouze tato mne zaujala a je aktuálně tou nejlepší vůbec!! Těším se na Vaše další knihy, které budu nyní číst :)
 2. Patriku Děkuji za chvíle strávené u vašich knih. Pobaví, pohladí a ani chvíli nenudí. Všechny tři jsou SUPER. Stejně tak vaše divadelní hry. Jste JEDNIČKA. Jen tak dál!!!! Těším se na další...Martina
 3. Děkuji za skvělé zpříjemnění prázdnin. Jelikož jsem již více než 15 let spojen s Prahou 6 - Dejvice, Baba, Suchdol, FTVS, Juliska atd. byli mi hrdinové tak nějak velmi sousedsky, ale i lidsky blízcí. Kniha se mi moc líbila. Držím palce do další práce.
 4. Milý Patriku...ani nevím jak začít. Před pár minutami jsem v autobuse na zpáteční cestě do Prahy dočetla Váš Malý pražský erotikon a stále ještě se ve mě mísí pocity radosti, dojetí a smutku, že už je konec. Trávila jsem s ním půlku prázdnin a neskutečně jsem se u něj nasmála, ale i pobrečela. Celá řada situací mi byla až bolestně blízká, ale o to více mi kniha přirostla k srdci. Děkuji a už se nemohu dočkat, až po odeslání tohoto komentáře půjdu kouknout na Vaši další tvorbu :) Zdravím a přeji kupu inspirace! Eliška Šebestová
 5. Poprosila jsem mamku, aby mi půjčila na dovolenou nějakou příjemnou, vtipnou knihu. Když mi dala Malý pražský erotikon, pomyslela jsem si že těch 430 stran nedám.Zhltla jsem ji za 3 dny a mám ji pořád v hlavě.Myslím, že se v ní každý najde.Také jsem se při ní nasmála a dojímala.Patriku, děkuji za příjemně ztrávený čas s vaší knihou a přeji šťastný život :-)
 6. I když jsem si na dovolenou vzal knihu jinou, kterou jsem pro naprostou nečtitelnost brzy odložil a sušil v ní své dceři květy (každá kniha má svůj smysl) a stále jsem odolával nadšeným komentářům své ženy, tak jsem jednoho dne Vaši knihu přeci jen otevřel a okamžitě se do ní a do životů.. příběhů všech ponořil, až jsem byl překvapený jak moc mne pohltila. .... příjemný trochu smutný pocit a touha ty lidi potkat .... to mi po ní zbylo :-) Dost dobrá práce :-)
 7. Milý Patriku Hartle, chtěla bych Vám z celého srdce poděkovat za to, že jste, za to jaký jste a jak píšete. Knížku jsem dočetla s tím, že jsem se chvíli smála, chvíli brečela, ale opravdu ráda jsem četla každou stránku. A když jsem dočetla, byla jsem trochu smutná, že už je konec. Přemýšlela jsem, jestli jsem někdy četla něco milejšího, hezčího, co by tak hezky zahřálo..a nepřišla jsem na to. Už jsem si k svátku poprosila o další:-). Mějte se krásně a ať Vám to pořád pěkně píše. Hanka
 8. Vazeny pane Hartle, vase knihy jsou naprosto neskutecne paradni. Kazdy den se v poslednich tydnech tesim az deti usnou a ja budu mit chvilku pro sebe a budu moct cist. Ted jsem docetla posledni a uz se nemuzu dockat nejake vasi novinky.. jste fakt borec.
 9. Kniha byla dobrá. Ovšem to, že se ani jednou Zbyněk nezamyslel, navíc jako lékař, že by Petra mohla být jeho, mě iritovala. Jo a Belmonda daboval v inkriminované době Jan Tříska a to skutečně velmi kvalitně, takže přisuzovat to Krampolovi mě žralo po zbytek knihy. Jinak na léto kniha v pohodě.
 10. Milý Patriku. Letošní prázdniny jsem jakožto matka pěti dětí naplánovala dost hekticky. Vaši knihu jsem našla v knihovně mé maminky u které jsem přespávala mezi převozy dětí na a z letních táborů a říkala jsem si: " No,.....třeba se k přečtení dostanu dřív než skončí prázdniny." Hltala jsem každou její stránku a přečetla jí během pár dní. Moc děkuji za krásný příběh i za zamyšlení nad mým vlastním životem, ke kterému mě dovedla. Přeji ještě spoustu takových krásných knih. S díky Jana Pavelková.
 11. Iva
  Uzasne cteni. Vtipne a hlavne pravdive jak z pohledu muzu i zen. Namet na novy cesky film ktery bude trhat rekordy. Super!!!!
 12. Děkuji Vám za velmi příjemné a hezké chvíle při čtení všech Vašich knih!!!! Velmi lidské, vtipné i dojemné, takový je život:) Přeji Vám spoustu další inspirace na psaní nových knížek i divadelních her! A těším se na nové kulturní zážitky díky Vám! Hana
 13. Teď jsem dočetla vaši knížku Malý pražský erotikon , kterou jsem dostala k narozeninám před 10 dny .trvalo mi to 10 dnů proto , jelikož chodím i do práce. Každopádně : přečtená s velkou radostí a téměř jedním dechem no prostě bomba !!!!!Celá knížka paráda ale sem se tak dávno nezasmála když si Tomáš s Petrou objednávali nudle u Pičusů a paní z Číny prej ano píču si ....takže pište , pište Zdraví Radka z Valašska /61 ročník/
 14. Patriku, sedím teď na břehu Máchova jezera a dočetla jsem Váš Malý pražský erotikon. Čtení poutavé, vtipné, překvapivé a na konci I dojemné. Těším se na přečtení další Vaší knihy. S pozdravem a úctou Irena 😉👍

Vložit komentář

*