Nebuď sráč!

ulet2Nebuď sráč!

Když jsem psal o úkolech, které si vzájemně Prvok, Šampón, Tečka a Karel zadají, aby si nepřipadali jako sráči, napadlo mě, jestli bych je taky dokázal splnit. Byla to přirozená reakce. Myšlenka, která mě musela napadnout. A když už mě napadla, nešlo se jí zbavit. A tak jsem se aspoň prostřednictvím částečné modifikace prvního úkolu jejich hry rozhodl zjistit, jestli nejsem sráč. Hrozílo sice, že se akorát ztrapním a že  ten můj nápad vyzní jako naprostá pitomost, kterou navíc bude spousta lidí považovat za křečovitý pokus o propagaci knížky, ale to  pro mě přestalo  být důležité. Mnohem důležitější bylo, že jsem měl příležitost se nakopnout a probrat z pozvolného stárnutí, které člověka postupně čím dál víc nutí dělat výhradně rozumná a užitečná rozhodnutí. Přiznávám, chtěl jsem si prostě dokázat, že nejsem srab. A že nepíšu o něčem, čeho bych sám nebyl schopen. A tak jsem se rozhodl přeběhnout nahý Staroměstské náměstí. Uvědomuju si, že to zní nablble, ale mě to nablblé nepřipadalo. Naopak to bylo nečekaně euforické osvobozující dobrodružství.

Protože by mě mrzelo, kdyby si někdo myslel, že jsem se rozhodl běžet kvůli nějaké hysterické propagaci, nikde jsem o tom  aktivně při prezentaci knížky nemluvil. Ten běh měl význam jen pro mě samotného. A zveřejňuju ho na tomto webu především proto, že mě zajímá, jestli se ke mně někdo přidá a odhodlá se na základě příběhu knížky taky něco podobného zkusit. Možná jen tak z hecu nebo třeba taky proto, aby nějak čelil normativnímu stárnutí. Prostě by mě těšilo, kdybych věděl, že i někdo jiný cítí a uvažuje jako já. Pokud má některý ze čtenářů (nebo klidně i některá ze čtenářek) chuť ten osvobozující úkol taky splnit, srdečně to doporučuju! Stojí to rozhodně za to! Pokud se vám to podaří, PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL vám pošlou certifikát, že nejste sráč (sračka).

Pravidla hry

Kdo má zájem o certifikát, že není sráč (sračka), měl by se vysvléct donaha a přeběhnout v denní dobu rušné náměstí nebo ulici ve městě, kde žije. Pokud je zájemce o certifikát z vesnice, může plnit úkol i na návsi, ovšem pouze za předpokladu, že je tam nějaké větší srocení lidí (například dožínky nebo jarmark). Při běhu může mít člověk na sobě pouze boty, jinak musí být zcela nahý. Je dovoleno rukama si zakrývat přirození. Běh je zapotřebí natočit na mobil nebo kameru. Při natáčení běhu a organizaci celé akce je povolena asistence kamarádů. Kdo zašle záznam svého běhu (s uvedením křestního jména, místa běhu a data) na níže uvedenou mailovou adresu, získá obratem  certifikát a jeho záznam bude připojen k tomu mému. Certifikát platí trvale a opravňuje majitele ke členství v klubu NEsráčů. Pokud v tom klubu nezůstanu sám, můžeme se pak třeba i pravidelně scházet... Přeju hodně zdaru!

Chceš se stát členem klubu?

Umísti své video na Youtube.cz a pošli mi odkaz. Podívám se na tvé video a ozvu se ti, zda jsi splnil pravidla a stáváš se členem klubu. Díky.

Členové klubu

 

364 Komentářů

 1. Právě jsem dočetla Malý pražský erotikon a hodnotím skvělé!!!! Před měsícem - Okamžiky štěstí a také výborné. Ještě mi chybí Prvoci. Jen tak dál, přeji hodně tvůrčího elánu.
 2. Dobry vecer, pred par minutami jsem docetla Vasi knihu. Cetla se krásně - jednim dechem. Jiz dlouho jsem nebyla tak moc vtazena do příběhu postav, aby se me ma dcera ptala proc se tak usmivam a nebo proc tak brecim. Uz ted se tesim, az se zitra zactu do Vasi poslední knihy a budete mi zase par chvil delat prijemnou spolecnost v mem zivote. Velice za to dekuji a tesim se na Vasi dalsi tvorbu 🙂 At se Vam dari pane Patriku !!! Iveta
 3. Dobrý den, je možnost zaslat Vám knihu k podpisu? Jsem od Ostravy a knihu bych chtěla dát na vánoce. Vím, že bych tím udělala obrovskou radost. Děkuji
 4. Jste prostě báječný, už dlouho mě nic tak nepobavilo jako vaše tři knížky, děkuji mooooc a už teď se těším na další Vaše řadky. Přeji Vám, hezký předvánoční čas a hodně pohody a odpočinku o vánocích a do nového roku hodně inspirací na další tvorbu.
 5. Jenom hodně krátce, jelikož na super psaní jste tu Vy! Všechny tři knihy se mi moc líbily. Přečetla jsem jedním dechem. Jste znalec lidské duše, života... Ve vašich knihách je radost i smutek a nechybí jim vtip. Jak už napsal někdo přede mnou, moc mě bavite a určitě nejen mě. DĚKUJI za prima čtení, těším se na další. Petra PS: Váš smích je bezva:-)
 6. Dobrý večer,právě jsem dočetla Vaší druhou knihu a vrhám se na tu třetí. Mazaně jsem totiž všechny tři koupila mému ůžasnému muži k svátku a nenápadně je čtu jako první a jsem napnutá jak to všechno dopadne. Vůbec to nemůžu vydržet a aspoň jedním okem musím mrknout na poslední stránku, abych se ujistila, že konec bude dobrý, což uplně nesnáším, když to udělám, ale u Vašich knih si prostě nemůžu pomoct.Kdysi jsem si z velkou zvědavostí přečetla i rozhovor s Vámi v MF Dnes a nezklamal jste mě.Vaše slova o tom, že se Vám ženy líbí, ale vůbec Vás nezajímá jak ty ženy vzdychají při milování v posteli, protože Vás prostě zajímá jedině jak vzdychá Vaše žena, jsou v této době opravdu unikátní. Přála bych všem ženám mít doma takového ůžasného partnera a k tomu ten Váš nakažlivý smích, není co dodat.Vždy když Vás slyším jak se smějete, vzpomenu si na babičku, když říkala o někom, že se směje jako by se hrbatý po schodech kutálel. Nikdy jsem nevěděla co tím myslí, ale u Vás jsem to pochopila:-) Přejí Vám hodně štastných chvil s rodinou a těším se co pro nás Vaše fanoušky dalšího přichystáte.
 7. Dobrý den,Patriku,přečetla jsem všechny vaše knihy,shlédla vaše rozhovory a MUSÍM do divadla na vaši hru!!! Jste krásný člověk,dal jste mému životu nový impuls,hrozně mě "bavíte"!! Přeji vám štěstí a spoustu nových nápadů. Mějte se krásně a těším se moc na vaše nové počiny. Fanynka Veronika.
 8. Nemohu ve svém věku 56 let běžet v ostravě přes jakékoliv náměstí nahá a dát to video. Ráda splním jinou podmínku,popřípadě písemnou zkoušku. S úctou Patty
 9. Eva
  Dobrý den Pane Hartle, zdravím z Alp kde pracuji a na střídačku bydlím. Včera večer jsem dočetla Váš Erotikon, druhou Vaší knihu, skoro jedním dechem. Chci Vám poděkovat za báječné čtení, humor, jazyk, popis vztahů a mužský pohled. Až se vrátím do Plzně, letím si koupit Vaší zatím poslední knihu a už se těším. Mějte se krásně a dál pište. Vaše nová fanynka Eva V.
 10. Vážený pane Hartl, je mi 63 let a dočetl jsem vaší knihu - Malý pražský erotikon - a moc se mi kniha líbila. Těším se na další, které si určitě také přečtu. Docela se mi líbí popisování doby, kterou jste nemohl zažít. Ale je to skoro přesný. Možná by stálo za úvahu napsat něco o obyčejných lidech / v knížce píšete o úspěšném lékaři, fotbalistovi, porodníkovi, moderátorce, emigrantce, aj. /, kteří museli tou dobou kličkovat, prát se o své místo na slunci, prožívat každodenní strasti, a přesto se uměli bavit, být šťastní, mít své frustrace a svůj život museli "zvládnout". Ani oni se nevyhnuli průšvihům, zklamání, nevěře, rozvodům aj. životním nástrahám. Přesto své děti dobře vychovali a dobré vztahy v rodině byly nadevše. Přeji hodně úspěchů v další práci.
 11. Vážený pane Hartle, zrovna jsem dočetla Vaší 3. knížku a mám na Vás jednu jedinou otázku: KDY BUDE DALŠÍ KNIHA, PROSÍM???? Doufám, že brzy! Moc Vám děkuji, za to, co děláte! Přeji hodně úspěchů a těším se na další setkání s Vámi u nové knihy :)
  • Patrik Hartl
   teď píšu a příští rok v říjnu bude knížka na světě :-) mávám srdečně! a děkuju...
 12. Dobrý den, pane Hartle máte můj velký obdiv a respekt za vše, co říkáte, píšete, režírujete, děláte. Jste krásný člověk a kdykoliv cokoliv čtu, vidím, slyším od Vás, nabije mě to neuvěřitelnou energií. Jen tak dál. Vy opravdu nejste sráč!!!! Moc děkuji.
 13. Zdravím ze Sobotky :) Úplně omylem jsem se dostala k vaší knize Malá pražský erotikon. Tak dokonalou knížku jsem v životě nečetla :) Dnes čekám až mi dojde Prvok a nemůžu se dočkat :) Prosím pište dál...

Vložit komentář

*