Nebuď sráč!

ulet2Nebuď sráč!

Když jsem psal o úkolech, které si vzájemně Prvok, Šampón, Tečka a Karel zadají, aby si nepřipadali jako sráči, napadlo mě, jestli bych je taky dokázal splnit. Byla to přirozená reakce. Myšlenka, která mě musela napadnout. A když už mě napadla, nešlo se jí zbavit. A tak jsem se aspoň prostřednictvím částečné modifikace prvního úkolu jejich hry rozhodl zjistit, jestli nejsem sráč. Hrozílo sice, že se akorát ztrapním a že  ten můj nápad vyzní jako naprostá pitomost, kterou navíc bude spousta lidí považovat za křečovitý pokus o propagaci knížky, ale to  pro mě přestalo  být důležité. Mnohem důležitější bylo, že jsem měl příležitost se nakopnout a probrat z pozvolného stárnutí, které člověka postupně čím dál víc nutí dělat výhradně rozumná a užitečná rozhodnutí. Přiznávám, chtěl jsem si prostě dokázat, že nejsem srab. A že nepíšu o něčem, čeho bych sám nebyl schopen. A tak jsem se rozhodl přeběhnout nahý Staroměstské náměstí. Uvědomuju si, že to zní nablble, ale mě to nablblé nepřipadalo. Naopak to bylo nečekaně euforické osvobozující dobrodružství.

Protože by mě mrzelo, kdyby si někdo myslel, že jsem se rozhodl běžet kvůli nějaké hysterické propagaci, nikde jsem o tom  aktivně při prezentaci knížky nemluvil. Ten běh měl význam jen pro mě samotného. A zveřejňuju ho na tomto webu především proto, že mě zajímá, jestli se ke mně někdo přidá a odhodlá se na základě příběhu knížky taky něco podobného zkusit. Možná jen tak z hecu nebo třeba taky proto, aby nějak čelil normativnímu stárnutí. Prostě by mě těšilo, kdybych věděl, že i někdo jiný cítí a uvažuje jako já. Pokud má některý ze čtenářů (nebo klidně i některá ze čtenářek) chuť ten osvobozující úkol taky splnit, srdečně to doporučuju! Stojí to rozhodně za to! Pokud se vám to podaří, PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL vám pošlou certifikát, že nejste sráč (sračka).

Pravidla hry

Kdo má zájem o certifikát, že není sráč (sračka), měl by se vysvléct donaha a přeběhnout v denní dobu rušné náměstí nebo ulici ve městě, kde žije. Pokud je zájemce o certifikát z vesnice, může plnit úkol i na návsi, ovšem pouze za předpokladu, že je tam nějaké větší srocení lidí (například dožínky nebo jarmark). Při běhu může mít člověk na sobě pouze boty, jinak musí být zcela nahý. Je dovoleno rukama si zakrývat přirození. Běh je zapotřebí natočit na mobil nebo kameru. Při natáčení běhu a organizaci celé akce je povolena asistence kamarádů. Kdo zašle záznam svého běhu (s uvedením křestního jména, místa běhu a data) na níže uvedenou mailovou adresu, získá obratem  certifikát a jeho záznam bude připojen k tomu mému. Certifikát platí trvale a opravňuje majitele ke členství v klubu NEsráčů. Pokud v tom klubu nezůstanu sám, můžeme se pak třeba i pravidelně scházet... Přeju hodně zdaru!

Chceš se stát členem klubu?

Umísti své video na Youtube.cz a pošli mi odkaz. Podívám se na tvé video a ozvu se ti, zda jsi splnil pravidla a stáváš se členem klubu. Díky.

Členové klubu

 

410 Komentářů

  1. K svátku jsem dostala Vaši poslední knihu,bohužel už jsem ji přečetla je opět úžasná.Pište,pište,pište jste super
  2. Dobrý den, nepřestávejte psát. To je rozkaz!!! Jste naprosto úžasný člověk. Děkuji T.
  3. Dobry den mam navrh na novou knihu Ozvete se.
  4. Dobrý den, Patriku, půjčil jsem si od sousedky :-) dvě vaše knihy, Malý pražský erotikon a Prvok, Šampón, Tečka a Karel, abych přišel na jiné myšlenky v době kdy jsme z manželkou procházeli po 16 letech krizí, díky za ně, pomohli mě to zvládnout. Pište dál Karel :-)
  5. Dobrý den pane Hartle. Chválím svůj seniorský věk, který mi redukuje paměť. Mohu proto znovu číst všechny Vaše knihy, protože jsem jejich obsah již zapomněla. Postupně jsem si o ně napsala Ježíškovi a dlouhé zimní večery nebránily k jejich přečtení "jedním dechem". Ve stávajících vedrech by mě venku mohlo "klepnout", a tak v chladu domova jen s nechutí opouštím rozečtenou stránku. ( Gastronomické manželské povinnosti jsou po 45 letech soužití ale zcela neoddiskutovatelné.) Již nyní se těším na některé z příštích Vánoc, kdy mi Ježíšek přinese Vaši novou knihu. Snad se ji dožiji. Pospěšte! Děkuji za pochopení mé situace a přeji nám pevné zdraví a Vám neutuchající pracovní elán. j.v.
  6. Dobrý den, Patriku, musím říct, že jsem se dlouho takhle u české knihy nebavila. Nejen že je napsaná tak, že člověk opravdu s hlavními hrdiny příběh prožívá, ale hlavně se ve spoustě situací najde, fandí jim, a i když nikdo z nich není dokonalý, stejně tak jako my všichni, nenašla jsem mezi postavami snad nikoho, kdo by mi nebyl sympatický, právě pro ty obyčejné každodenní radosti a strasti. Děkuji! Jsem nadšená, dojatá a doufám, DOUFÁM, že nepřestanete psát, dokud na to uvidíte :-D Hodně štěstí v další tvorbě :) Andrea

Vložit komentář

*